فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان : جهادگران بسیجی سمنان در منطقه چم مهر لرستان در حال خدمت‌رسانی هستند

به گزارش خبرگزاری همسو نیوز؛ دامغانیفرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در حاشیه دیدار از مناطق سیل‌زده پلدختر با تبریک اعیاد شعبانیه به‌ویژه میلاد سراسر نور و رحمت منجی عالم بشریت حضرت (عج) به اقدامات سپاه و بسیج استان سمنان در استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: به‌محض وقوع سیل در استان لرستان منطقه‌ای از مناطق سیل‌زده این استان در شهرستان پلدختر به سپاه استان سمنان واگذار شد.

 

وی به جلسات هماهنگی برگزارشده در مورد چگونگی ارائه خدمات به مردم سیل‌زده اشاره کرد و گفت: در نخستین گام ساماندهی نیروهای بسیجی و پاسداران استان سمنان جهت اعزام به منطقه سیل‌زده لرستان به‌سرعت انجام شد.

 

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مورد مراحل امدادرسانی به مردم سیل‌زده با توجه به حجم مشکلات ایجادشده در پلدختر بیان داشت: منطقه‌ای از این شهرستان که به استان سمنان واگذارشده بود در مرحله نخست اقدام به پاک‌سازی منازل و کوچه و خیابان‌های این منطقه از گل‌ولای بود که به نحو مطلوب و با تلاش جهادگران سمنانی در مدت‌زمان وعده داده‌شده به پایان رسید.

 

دامغانی خاطرنشان کرد: برای انجام این مأموریت نیاز به یکسری لوازم و تجهیزات بود که بدین منظور بیش از ۸۱ دستگاه شامل امکانات، تجهیزات و وسایل نقلیه امدادرسانی از استان سمنان به لرستان ارسال کردیم.

 

وی عنوان کرد: بیش از ۳۰ کامیونت از کمک‌های مردمی صرفاً در روزهای نخستین توسط سپاه استان به پلدختر افزوده شد و روزانه به‌صورت متوسط ۵۰ هزار غذای گرم پخته و بین مردم سیل‌زده منطقه توزیع می‌شد.

 

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج)استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان نخستین استانی بود که توانست به مدد جهادگران سمنانی به نحو احسن نقش خود را ایفا کند افزود: پس از پایان مرحله اول هم‌اکنون جهادگران بسیجی و پاسدار استان سمنان در روستای چم مهر در حال انجام فعالیت و خدمات‌رسانی با حمایت و پشتیبانی خوب تمامی دستگاه‌های اجرایی استان هستند.

 

دامغانی بیان داشت: ارتفاع گل‌ولای در برخی مناطق روستای چم مهر به پنج‌متر نیز رسیده است و بااین‌حال گروه‌های جهادی استان با تمام توان و امکانات در حال خدمات‌رسانی هستند.

 

وی با اشاره به اهمیت بازسازی مناطق سیل‌زده بیان داشت: طرح «جهاد همبستگی ملی» که باهدف کمک به مردم مناطق سیل‌زده به همت سازمان بسیج مستضعفین آغازشده است با همراهی مردم و مؤثران سمنانی به‌طورجدی پیگیری می‌شود.

 

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان اظهار داشت: این طرح با محوریت مساجد و بسیج مساجد و محلات استان سمنان انجام خواهد شد و مردم این استان تلاش می‌کنند با جمع‌آوری و سازمان‌دهی کمک‌های مردمی در ساخت  خانه‌های سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور همراهی خواهند کرد و مردم سیل‌زده مطمئن باشند آن‌ها را تا عادی‌سازی شرایط زندگی‌شان تنها نخواهیم گذاشت.

 

دامغانی بیان داشت: در این طرح آحاد مردم با محوریت مساجد در تأمین یک «خانه»، هر بانک در ساخت و تعمیر و تجهیز یک «مدرسه» و هر کاسب هم در تأمین یک قلم کالای اساسی برای خانواده‌های سیل‌زده کمک کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در حقیقت یک دعوت ملی از همه هم‌وطنان برای مشارکت و کمک در حال مشکلات مردم مناطق سیل‌زده است گفت: همه پایگاه‌های مقاومت بسیج در اجرای این طرح آمادگی و همکاری خواهند داشت.

 

انتهای پیام/ ۰۹

منبع: سپاه نیوز
[ad_2]