معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: از کل ۵ هزار و ۹۵۰ مداح فعال در این استان، ۴ هزار و ۵۹۱ مداح از سوی کانون مداحان استان تائید شده هستند.

حجت الاسلام شکرالله دانش در گفت و گو با ایسنا، گفت: از تعداد کل ۵ هزار و ۹۵۰ مداح فعال در استان فارس، ۴ هزار و ۵۹۱ مداح تایید شده هستند؛ در شهرستان شیراز هم ۴۱۹ مداح فعالیت دارند که ۲۵۶ نفرشان تایید شده‌اند.

وی با بیان اینکه کانون مداحان و شاعران آئینی با توجه به آئین نامه سطح بندی مداحان از آنها آزمون می گیرد، اضافه کرد: براساس نمرات کسب شده در آزمون، کارت مداحی برای مداحان صادر می شود .

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ادامه داد: مجموعه سازمان تبلیغات با اطلاع رسانی از هیئات مذهبی، از مساجد، حسینیه ها و … درخواست می کند از مداحانی استفاده کنند که از این سازمان کارت دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از ۲۵۶ مداح تائید شده شهرستان شیراز، ۱۵۰ نفر دارای کارت مداحی هستند، گفت: ۱۶۳ پرونده تائید نشده در شیراز وجود دارد که صاحبان این پرونده یا در آزمون مردود شده یا دریافت کارت خود را پیگیری نکرده‌اند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس خاطر نشان کرد: کارت مداحان را سیستم طوبی صادر می کند که به امضای رئیس کانون مداحان استان می رسد .

دانش افزود: مداحانی وجود دارند که بدون کارت و مجوز مشغول مداحی هستند، اما بهتر است در تمام مراسم‌ها از سخنرانان و مداحان مورد اطمینان استفاده شود.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی فارس خاطرنشان کرد: کانون مداحان در استان فارس و شهرستان‌ها امور مربوط به مداحان را انجام می دهند.

دانش گفت: در فارس چندین آموزشگاه مداحی فعال است و کسانی که مایلند مدرک مداحی دریافت کنند می توانند در این آموزشگاها دوره‌های لازم را طی کنند.

انتهای پیام


منبع: خبرگزاری ایسنا