به گزارش همسو نیوز موسی دادی زاده عصر چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش کیش ضمن تقدیر از زحمات زینالی ریاست سابق آموزش و پرورش کیش گفت: سند ایجاد تحول بنیادی و راهبردی مدرسه محوری در دست تهیه است.

وی افزود: سه محور مهم در این سند مد نظر بوده که شایسته سالاری و شایسته گزینی مدیران مدارس و تعالی مدیریت و اداره مدارس با تبیین برنامه های مدون و برنامه ریزی برای اداره مدارس بر اساس نیازها و موقعیت مدارس اجرایی خواهد شد.

دادی زاده خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان گام های مهمی برای ارتقای سطح آموزش و کیفیت و کسب میانگین ها برداشته است.

وی افزود: کیش از میان ۷۵۰ منطقه آموزشی موجود در کشور رتبه ۹۸ را بابت ارتقای میانگین نمرات کسب کرده که این رتبه ۲ رقمی برای اولین بار برای جزیره کیش کسب شد. خوشبختانه طی مدیریت آقای زینالی میانگین قبولی روی ورقه کتبی دانش آموزان کیش از میانگین کشور بالاتر بهتر بود و رشد قابل توجهی در تمام حوزه های آموزشی، تربیتی، فرهنگی، هنری و ورزشی داشته و شاخص های آموزش و پرورش کیش رشد چشمگیری را طی ۲ سال گذشته علی رغم افت نمراتی در سراسر کشور داشته است.

شیخ یعقوب شمس امام جماعت اهل تسنن در ادامه جلسه گفت: با درایت مدیرعامل جزیره و مدیران ارشد آموزش و پرورش باید تحول اساسی در آموزش و پرورش کیش صورت پذیرد. در این زمینه توقع و خواسته مردم بحق و درست است.

شیخ شمس افزود: باید مشخص شود متولی آموزش و پرورش کیش کیست مردم باید برای برطرف نمودن مشکلات و درخواست ها به کجا رجوع کنند. متاسفانه مشخص نیست که مردم بابت مشکل از آموزش و پرورش کیش به سازمان منطقه آزاد مراجعه کنند یا آموزش و پرورش استان و یا مرکز.

وی افزود: درخواست می شود برای همیشه بحث مشکلات آموزش و پرورش کیش حل و فصل کرده و آموزش و پرورش کیش را الگوی برای سراسر کشور معرفی کنیم.

غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: آموزش و پرورش یکی از ارکان مهم توسعه کشور است، امروز ساختار آموزشی ما تعریف خود را دارد این در حالی است حوزه آموزش و پرورش در کل کشور با کمبودها و مشکلاتی مواجه است، خوشبختانه حضور دانشگاه ها و پردیس های معتبر در کیش نشان از توجه ویژه مدیران کیش در ادوار مختلف به حوزه آموزش در کیش دارد.

وی خاطرنشان کرد: اعلام آمادگی و رغبت حضور دانشگاه ها در برج نوآوری و فن آوری که بزودی افتتاح خواهد شد از نشانه های بارز اهتمام و جدیت مسئولان برای تعالی آموزش و تعالی علوم و فن آوری در کیش است.

وی جذب بهترین های نوآوری و فن آوری کشور به این مرکز ایده پردازی و فناوری جزیره که اعضای شورای راهبردی آن از فرهیختگان و بزرگان حوزه علمی کشور تشکیل شده را از دیگر اقدامات مهم پیش روی برشمرد و اظهارداشت: در این راستا اگر آموزش و پرورش تقویت نشود و توجه و رسیدگی نشود به توفیق و اهداف مورد نظر نخواهیم رسید.

مظفری بیان داشت: باید شرایطی فراهم کنیم که کیش پایلوت و الگو و راس آموزشی و تربیتی در کشور شود در این بین سازمان در جهت توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و تلاش خواهیم کرد با برنامه ریزی دقیق برای ده سال آینده موقعیت و تعالی این حوزه مهم را تضمین کنیم.

وی افزود: امیدواریم فضای مورد نیاز فیزیکی مدارس را با کمک وزارت آموزش پرورش با سازه های مناسب و با کیفیت تامین و ارتقا ببخشیم.

وی گفت: بزودی فرهنگ سرای مرکزی کیش را با نام فرهنگ سرای کودک با هدف تبدیل شده به فرهنگ سرای نمونه در کشور افتتاح خواهیم کرد ، امید داریم افتتاح این مرکز به حوزه آموزشی و تربیتی کیش کمک شایسته ای کند.

در پایان مراسم از آقای زینالی تقدیر و تکریم و سید جواد قوامی نژاد بعنوان ریاست آموزش و پرورش کیش توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان معرفی گردید

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر