به گزارش همسو نیوز،فریدون حیدری شهردار منطقه با تاکید براینکه حوادث غیر مترقبه قابل پیش بینی نیست، اما قابل کنترل و مدیریت است گفت: در قالب یک سناریوی پیش فرض تروریستی، مقابله با حمله انتحاری وتبادل نظر در کاهش مخاطرات در زمان وقوع بحران تمرین شد.

شهردار منطقه افزود : قبل از اقدام عملیات، برای جلوگیری از نگرانی شهروندان، اطلاع رسانی انجام شده و امکانات در خصوص امدادرسانی و ترمیم آسیب های ناشی از وقوع بحران پیش بینی ونقاط ضعف، برای رفع کاستی ها و اصلاح شناسایی شد.

حیدری با اشاره به اهمیت هماهنگی بین بخشی سازمان ها با شهرداری برای مدیریت بحران گفت: بدین منظور در این مانور که با مشارکت سپاه ناحیه قدس و نمایندگان کلیه سازمان های خدماتی و امدادرسان نظیر آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راهور، ادارات آب و برق حضور داشتند، هماهنگی های لازم برای آمادگی مستمر مدیریت مناسب بحران در محله تصفیه خانه اکباتان انجام شد.

علیرضا حاج حسینی دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه نیز افزود : ستاد مدیریت بحران منطقه به منظور آمادگی شهروندان درمقابله با بحران، علاوه بر اجرای مانور ها، کلاس های آموزشی امداد ونجات، کمک های اولیه، بهداشت روانی بعد از حوادث، عملیات اطفای حریق درسطح مدارس وخانه های سلامت برگزار می کند.

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران