به گزارش همسو نیوز حجت الاسلام نورالله ولی نژاد صبح سه شنبه در حاشیه مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) در جمع خبرنگاران گلستان اظهار کرد: امام حسین (ع) و امام حسن (ع) همیشه مورد احترام فوق العاده پیامبر (ص) و مردم مدینه بوده و در زمان خود کارهای مهمی را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) در دوران حیات چندین بار تمام اموال خود را به فقرا و نیازمندان انفاق کرد، افزود: ایشان در دستگیری به فقرا و نیازمندان سرآمد بود به همین دلیل کریم اهل بیت لقب گرفت.

ولی نژاد یادآور شد: صلح با حاکم شام از اتفاقات مهم دوران زندگی این حضرت بود و این صلح نشان داد ما هم می توانیم در شرایطی بجنگیم و یا در شرایطی صلح کنیم.

وی اظهار کرد: اسلام هم دین صلح و هم دین دفاع است اگر قرار باشد دفاع کنیم جدی دفاع می کنیم و اگر قرار است صلح کنیم حتما، صلح می کنیم.

ولی نژاد با بیان اینکه دین اسلام دین جنگ طلبی نیست مگر اینکه دشمن لجاجت کند، ادامه داد: اگر دشمن خوی استکباری به خرج دهد و امت اسلامی را تحقیر کند در چنین شرایطی مردم مبارزه خواهند کرد و بارها این موضوع در تاریخ به اثبات رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اثبات کرده با هیچ کشوری سر ستیز ندارد مگر اینکه دشمن لجاجت کرده باشد که در چنین شرایط مرد مبارزه هستیم تا حق خود را بگیریم و این را در مکتب اهل بیت چون امام حسین (ع) و امام حسن (ع) آموخته ایم.

وی افزود: همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) جشن میلاد در بخش زیادی از هیئت های مذهبی، کانون، موسسات و تمامی اماکن مذهبی شهر و روستا برگزار شد.

ولی نژاد با بیان اینکه محبت به خاندان پیامبر (ص) و فرزندان ایشان اختصاص به شیعه ندارد، اظهار کرد: برادران و خواهران اهل سنت همیشه نسبت به اهل بیت ارادت دارند.


منبع: خبرگزاری مهر