به گزارش همسو نیوز،مجید صالحی مدیر روابط عمومی این منطقه در پاسخ به مطالب درج شده در برخی شبکه های مجازی مبنی بر “حذف کلمه ” شهید” از تابلوهای معابر شهری” با بیان توضیح فوق اظهار داشت:تمامی تابلوهای دیوار کوب مسیر که توسط اداره زیباسازی شهرداری منطقه یک در ابتدای خیابان و کوچه ها نصب شده مزین و متبرک به کلمه و نام “شهید” است و تنها تعداد انگشت شمار از تابلوهای هدایت مسیر که قدیمی بوده و توسط پیمانکار ترافیک بیش از ۵ سال پیش برای راهنمایی بیشتر شهروندان به صورت پرچمی نصب شده فاقد کلمه”شهید” است .

صالحی با اشاره به این مطلب که تصاویر خبر منتشره مربوط به ناحیه ۲ بوده که شهردار این ناحیه فرزند شهید است تاکید کرد : مدیریت شهری منطقه یک بر حفظ و صیانت از نام و یاد شهیدان تاکید داشته و اماکن و معابر سطح منطقه را با مزین شدن به نام شهدا متبرک می داند.

وی در ادامه افزود: به طور قطع ایثارگری ها و فداکاری شهیدان و خانواده معزز ایشان نگهدارنده انقلاب اسلامی و آرمان های دفاع مقدس است و مزین کردن معابر به نام این عزیزان کمترین اقدام مدیریت شهری است.

وی افزود : ۴۰۹ معبر در این منطقه متبرک به نام شهید است که برای این معابر بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ تابلو دیوارکوب و ۱ هزار تابلو ترافیکی نصب شده که تعداد انگشت شمار از این تابلوها بدلایل مختلف فاقد کلمه “شهید ” است که با پی گیری های انجام شده و حسب دستور شهردار منطقه یک تمامی معابر پایش و این موارد شناسایی و رفع شده است و این موضوع می تواند در سایر نقاط شهر نیز تکرار شده باشد که شهروندان می توانند به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند .

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک افزود: در وضعیت کنونی که همگی نیازمند همدلی و همکاری هستیم ایجاد فضاهای اینچنینی مشکلی را حل نمی کند و همه ما می دانیم که هرچه داریم از برکت خون شهدا ست .

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران