به گزارش همسو نیوز، صبح امروز شنبه بیست و دوم دی ماه،مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات احداث اتصال متروی تهران به شهرستان اسلامشهر با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی،معاون عمرانی وزیر کشور،استاندار تهران،فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء،خانواده معزز شهید حاج محمود شفیعی و شهید محمود رضا بیضایی از شهدای مدافع حرم،فرماندار اسلامشهر،شهردار و اعضای شورای اسلامی اسلامشهر و چهاردانگه،اعضای شورای شهر تهران،ائمه جمعه اسلامشهر،واوان و چهاردانگه و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حسین طلا شهردار اسلامشهر،در مراسم کلنگ زنی مترو اسلامشهر گفت:با احداث مترو تلفات جاده ای در جنوبغرب تهران کاهش می یابد و امروز محصول درخواست مردم جنوبغرب تهران و اسلامشهر عملیاتی می شود، هر طرحی که به عنوان مترو در هرکجا اجرا می شود باعث رشد وتوسعه منطقه خواهد شد.

شهردار اسلامشهر گفت: آمار تلفات جاده ای در جنوبغرب استان، که روزانه ۲۰۰هزار نفر تردد به شهر تهران دارد با اجرای این طرح کاهش می یابد.

طلا افزود: امروز نقشه دشمنان برای تلخ کردن کام مردم در آستانه چهل سالگی انقلاب کلید خورده است، اما همدلی مسئولین سبب میشود دشمنان ملت به اهداف خود نرسند.

 

شهردار اسلامشهر اظهار داشت: احداث مترو اسلامشهر از سال ۸۹ کلید خورد و اسلامشهر جزو ۱۱ شهر کشور است که متروی این شهر دارای ردیف بودجه ملی است.

طلا گفت: از سال ۹۱ در قانون بودجه کشور سالانه ۱۰ تا ۱۵میلیارد تومان اعتبار برای مترو اسلامشهر درنظر گرفته شده بود، که از ۲۰میلیارد تومان تخصیص یافته آن مبلغ ۲میلیارد تومان صرف مطالعات طرح شده و بقیه اعتبارات به خزانه کشور بازگشت داده شد.

محمدرضا عارف نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در این  مراسم  گفت: معمولا در مراسم کلنگ زنی شرکت نمی کنم اما این طرح بسیار دارای اهمیت بود و ترجیح دادم شخصا شرکت کنم، در اجرایی شدن این طرح همه زحمت کشیدند و همکاری خوبی در نهادهای ملی برای اجرای این طرح شاهد بودیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: مجمع نمایندگان استان تهران تلاش کردند و مدیران اسلامشهر نیز همدلی داشتند، تا این طرح اجرایی شود و تقریبا در همه جلسات این طرح مطرح می شد، طرح قطار حومه ای در استان تهران عملیاتی می شود اما خواسته مردم اسلامشهر این بود که به مترو تهران ملحق شوند.

 

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر گفت: مهم ترین مساله بیمارستان اسلامشهر تغییر مجری از وزارت راه به وزارت بهداشت درمان بود، که انجام شد.

 

محمدرضاعارف حمل و نقل را از مهم ترین مطالبات اسلامشهری ها دانست و گفت: کمربندی شمالی- جنوبی اسلامشهر نیز در کنار مترو جزو دغدغه ها بود، که خوشبختانه مسیر خوبی را طی می کند.

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر، یکی دیگر از سخنرانان مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات احداث مترو اسلامشهر اظهار داشت:تغییر دستگاه های اجرایی مترو از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر بسیار سازنده و اثربخش بوده و اجرای مترو در اسلامشهر نمو و نماد همدلی بین مسئولین است.

فرماندار اسلامشهر افزود:احداث مترو تنها علاوه بر تسهیل تردد و حمل و نقل شهروندان اسلامشهر به تهران و بالعکس، سبب ایجاد تحرک برای سرمایه‌گذاری بیشتر در اسلامشهر خواهد شد.

وی گفت: راه‌اندازی مترو مسافت سفر به شهر تهران را کوتاه تر می کند و همین امر سبب تبدیل اسلامشهر به یکی از مناطق تهران برای جذب سرمایه‌گذار می‌شود.

 

سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه در مراسم کلنگ زنی مترو اسلامشهرگفت:در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به سر می‌بریم و همزمان با آغاز کلنگ‌زنی پروژه عظیم مترو اسلامشهر شاهدیم که با اقتدار تمام و انسجام کامل جشن‌های ۴۰ سالگی انقلاب را برگزار می‌کنیم.

سعید محمد گفت:خدمت‌رسانی سپاه در کنار دولت و همه مسئولان دلسوز نظام میباشد و سپاه بعنوان یک پشتوانه امکانات، توان مهندسی و نیروهای جوان را در کنار دولت آرایش داده و تلاش دارد تا در فضایی که نیاز باشد خدمت ‌رسانی کند.

 

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه افزود:هر کجا عزم و اراده جدی وجود داشته نتیجه گرفته‌ایم و در حوزه توسعه مترو نیز مجموعه قرارگاه خاتم با توجه به لزوم توسعه‌بخشی مترو سیستم که یکی از دغدغه‌های نظام می‌باشد همواره توان خوبی در بین سازندگان ایرانی وجود دارد و باید به جوانان و نخبگان دانشگاهی اعتماد و از آنان حمایت شود.

وی گفت:مدت اجرای طرح احداث مترو ۳۶ ماه و با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان بوده و تمام تلاش بر این است که در مدت مقرر طرح اجرا شود و بتوانیم به اعتمادی که به قرارگاه سازندگی خاتم شده پاسخ مثبت دهیم.

از حاشیه های بسیار جالب و تأثیر گذار مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات احداث مترو اسلامشهر کلنگ زنی این پروژه توسط دستان کوچک کوثر بیضایی فرزندشهید محمود رضا بیضایی از شهدای مدافع حرم بود.

انتهای پیام/

حسین رشیدی