به گزارش همسو نیوز حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند ضمن تسلیت به خانواده‌های عزادار متأثر از سیل اخیر در کشور، گفت: امروز اولویت در جامعه کمک به سیل‌زدگانی است که همه‌چیز خود را از دست داده‌اند.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند باید یک عزم ملی با اتحاد و همراه شدن دولت و ملت ایجاد شود تا بخشی از این خسارات جبران شود، ادامه داد: خوشبختانه مردم در این زمینه خوش درخشیدند اما بازهم با توجه به حجم خسارات نیازمند عزمی پررنگ‌تر هستیم.

امام‌جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به روایتی از امام سجاد (ع)، گفت: امام فرمودند ای مردم از خدا بترسید و در جهت تهذیب و اصلاح نفس خودتان تلاش کنید و اگر انحراف و شبهه‌ای دارید برای از بین بردن آن تلاش کنید.

وی افزود: انسان برای دنیا خلق نشده و مقصد اصلی آخرت است و باید در این دنیا که فرصتی کوتاه است با انفاق و صدقه دادن برای آخرت خود ذخیره و توشه‌ای داشته باشیم لذا خود و شما نمازگزاران را به تقوای الهی که همان انجام واجبات و ترک محرمات است دعوت می‌کنم.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی (ره) و با توجه به فرارسیدن اعیاد شعبانیه، گفت: امام خمینی (ره) فرمودند ماه رجب و شعبان ماه آمادگی برای ضیافت الهی است و در این ماه‌ها دعاهای زیادی آمده و توصیه به روزه، نماز، صدقه و استغفار شده است لذا در این ماه‌ها که ماه صلوات بر پیامبر و خاندان پیامبر است زیاد صلوات بفرستید.

وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، گفت: جنگ حق و باطل و جنگ توحید و طاغوت همیشگی است چراکه این‌یک اصل قرآنی است که از ابتدای خلقت بوده و انسان باید مظاهر توحید و طاغوت، حق و باطل و غیره را بشناسد.

وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی در دورانی شاهد جنگ نظامی بود و امروز شاهد جنگ اقتصادی است، گفت: امروز همه ما وظیفه‌داریم در مصادیق متعدد مبارزه با جنگ اقتصادی وارد شویم تا توطئه‌های دشمن علیه ایران اسلامی بی‌اثر باشد.

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه مدعیان حقوق بشر مانع از کمک‌رسانی به سیل‌زدگان شدند و حساب‌های هلال‌احمر را تحریم کردند، گفت: دشمنان این اقدامات را انجام دادند تا ناتوانی جمهوری اسلامی را فریاد بزنند لذا باید هوشیار باشیم تا فریب تبلیغات دروغین دشمن را نخوریم.

وی بابیان اینکه آمریکای جنایت‌کار مانع کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده است و از طرفی اشک تمساح می‌ریزد و از طرفی هم سیاه نمایی می‌کند، تصریح کرد: ما دشمن را می‌شناسیم و گول آن‌ها را نخواهیم خورد آمریکا و اروپا مشترک‌المنافع هستند و در تحریم‌ها و مسائل مقابل اسلام باهم همراه هستند.

امام‌جمعه نهاوند ضمن تشکر از همه عوامل امدادی و ارگان‌های مختلف درگیر با سیل در کشور، گفت: امروز همه و همه در حال خدمت به مردم هستند و مردم هم سخاوتمندانه وارد میدان شده‌اند و به امید خدا مشکل را حل می‌کنیم لذا گوشمان را بر روی تبلیغات دروغین دشمن بسته ایم چراکه آن‌ها دلشان برای ما نسوخته است.

وی با انتقاد به نشست‌های اتحادیه عرب و اروپا و نشست‌های ازاین‌دست، گفت: اتحادیه عرب و اروپا دست‌خوش سیاست‌های صهیونیست‌ها و آمریکا هستند و تنها بازیچه‌ای برای جنگ‌افروزی و جنایت در عالم اسلام هستند لذا همه ما باید با هر آنچه در توان داریم به مقابله با کفر بایستیم و هرگز فریب اروپا را نخوریم همچنان که مقام معظم رهبری تأکیدات فراوانی در سخنان اخیرشان داشتند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر