قدرت اخوان اکبری در حاشیه بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل طی گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این مرکز یکی از مراکز مجهز و پیشرفته کشور در درمان زوج های نابارور است.

به گفته وی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از سال ۹۶ با تکمیل تجهیزات و امکانات پیشرفته پزشکی و با کادر مجرب درمانی فعالیت و اقدامات فوق تخصصی خود را با حضور فلوشیپ ناباروری، متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه، متخصص جنین شناسی، فلوشیپ پریناتولوژی و متخصصان زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: این مهم در ادامه برنامه های توسعه ای حوزه سلامت و تکمیل زیرساخت های تخصصی و فوق تخصصی رشته های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفته و موید پیشرفت قابل توجه دانشگاه در فراهم شدن خدمات فوق تخصصی همراه با گسترش علمی، تحقیقاتی در زمینه درمان ناباروری است.

وی با بیان اینکه این مرکز بر اساس بررسی های انجام شده یکی از پیشرفته ترین مراکز درمان ناباروری کشور است، بیان داشت: مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حال حاضر روزانه پذیرای تعداد کثیری مراجعه کننده بوده و با اینکه مدت زیادی از شروع فعالیت آن نمی گذرد تاکنون توانسته است ۲۴ خانواده را صاحب فرزند کند.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه هم اکنون ۲۹ مادر نیز با استفاده از روش های درمانی مرکز باردار هستند و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند و این موضوع جای خوشحالی دارد که با حضور نیروهای فوق تخصصی در این رشته اردبیل توانسته است بستر مناسبی را برای درمان زوج های نابارور فراهم سازد.

اخوان اکبری در خصوص تعرفه های این مرکز متذکر شد: مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یک مرکز دولتی است و با تعرفه دولتی با تخفیف ۸۵ الی ۱۰۰ درصد خدمات خود را به مراجعان ارائه می دهد، ضمن اینکه برای مراجعه‌کنندگان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد این تعرفه کاملاً رایگان بوده و بیماران می توانند بدون دغدغه مالی به این مرکز مراجعه کنند.

وی تاکید کرد که امسال داروهای پرمصرف، خدمات آزمایشات تخصصی، آزمایشات ژنتیک و درمان ناباروری مردانه نیز با تعرفه دولتی و با تخفیف  ۸۵ درصد ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در عین حال با مقایسه تعرفه بسیار اندک این مرکز نسبت به سایر مراکز درمان ناباروری در کشورهای خارجی و همسایه یادآور شد: تعرفه این مرکز نسبت به مراکز درمان ناباروری کشورهای همجوار در حد بسیار ناچیز هست و این زیرساخت ارزشمند ایجاد شده در استان در صورت اطلاع رسانی مناسب توسط متولیان امر و دستگاه های ذیربط به اتباع خارجی، می تواند موجب جذب گردشگر و توریسم سلامت به اردبیل شده و رونق اقتصاد را به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به درمانگاه های فعال و خدمات ارائه شده در این مرکز افزود: درمانگاه فوق تخصصی مردان و زنان، مشاوره ژنتیک، مشاوره تخصصی جنین شناسی، مشاوره روانشناسی، مشاوره تغذیه، آزمایشگاه جنین شناسی و آندرولوژی بوده و… درمانگاه های فعال این مرکز هستند.

اخوان اکبری اضافه کرد: تمام خدمات درمانی سطح دو از قبیل سونوگرافی واژینال، لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی تشخیصی و درمانی، کورتاژ تشخیصی، تخلیه کیست تخمدان، PRP، شروع سیکل های درمانی، ICSI ،IUI، IVF، جراحی های تخصصی مردان نیز با حضور پزشکان مجرب در این مرکز ارائه می شود.

وی برنامه ریزی و سیاست دانشگاه را تکمیل زیرساخت ها و بین المللی کردن این مرکز در جذب مددجویان و دانشجویان خارجی برشمرد و به تحقق اهداف عالی آن در بحث خدماتی ودرمانی تاکید کرد.

گفتنی است این مرکز مابین میدان امام حسین (ع) و میدان قیام ابتدای خیابان حاج قهرمان واقع شده و همه روزه از ساعت هشت صبح الی ۱۴ ظهر آماده ارائه خدمات ناباروری به مراجعان داخلی و خارجی است.


منبع: خبرگزاری مهر