ایران وب سازان
تهرانشهریمنتخب سردبیر

مرکز نوآوری مدیریت بحران شهر تهران راه اندازی می شود


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، حیدر کلهری گفت: این مرکز، پایگاهی برای جمع‌آوری، حمایت و پرورش طرح‌های نوآورانه در حوزه مدیریت بحران است که امکان و راه خلق اندیشه‌ها و ایده‌های خلاق را برای صاحبان طرح‌های نوآورانه هموار می‌کند.

کلهری افزود: ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین و خلاقانه در قالب کسب و کارهای نو پا به وضوح در موضوع پیشگیری و مدیریت بحران که یکی از موضوعات زیر ساختی و حیاتی کشور است، احساس می‌شود چرا که استفاده از این فناوری‌ها در زمان بحران، امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران همواره پیشرو بوده و تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده است افزود: در حوزه مدیریت بحران نیازمند خلاقیت و نو آوری هستیم زیرا موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری در حوزه‌های پیشگیری، امداد و نجات و آموزش و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان و ایجاد زیرساخت‌های حمایتی برای توسعه ایده‌ی خلاقانه ی آنها علاوه بر توسعه خدمات پیشگیرانه در زمینه مدیریت بحران می‌تواند به عنوان بازوی اصلی دستگاه‌های عملیاتی وارد عمل شود، افزود: بنابراین ایجاد زیرساخت آموزشی و حمایتی در قالب مرکز نوآوری شهر آماده تصمیمی به روز است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اتخاذ کرده تا با اتکا به دانش و توان دانشجویان و جوانان کشور بتواند راهکارهای به روز و نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کارهای نوپا به اجرا در آورد.

کلهری گفت: با توجه به گسترش سهم شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها در بهبود عملکرد حوزه‌های مختلف متناسب با پیشرفت فناوری، حمایت از استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت بحران لازم و ضروری است.

وی گفت: در این مرکز ایده‌های جدید در حوزه مدیریت بحران جمع‌آوری می‌شود و حمایت مالی، فضای کاری، و سایر موارد مورد نیاز در اختیار طرح‌های خلاق قرار می‌گیرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا