به گزارش همسو نیوز مسابقات رباتیک و چرتکه منطقه‌ای به نمایندگی شرق استان تهران در شهر پردیس سرای محله جانبازان به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر پردیس برگزار شد.

این مسابقات با حضور گسترده شرکت کنندگان و خانواده‌های آنان و با حضور مسولان شهرستانی معاونت عمرانی شهرداری پردیس و اعضای شورای اسلامی شهر پردیس برگزار و به برگزیدگان مقام اول تا سوم در هر لیگ جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.

مدیر روابط عمومی شهرداری پردیس در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در جمع خبرنگاران بیان کرد: از چند ماه گذشته شهرداری پردیس شروع به ثبت نام و تبلیغات، جهت برگزاری مسابقات رباتیک و چرتکه شرق استان تهران کرد و شرکت کنندگان از شهرهای پردیس، دماوند، رودهن، بومهن و جاجرود برای مسابقات منطقه‌ای شرکت کردند.

سعید روحانی عنوان کرد: مسابقات در دو رشته چرتکه و رباتیک برگزار شد که ۱۳۰ شرکت کننده در مسابقات چرتکه و ۸ شرکت کننده در مسابقات رباتیک جنگنده به مصاف همدیگر رفتند.

مدیر روابط عمومی شهرداری پردیس تصریح کرد: از ۱۳۰ شرکت کننده در رشته چرتکه ۹ نفر در سه لیگ به فینال رفتند و مقام آوردند.

وی گفت: در رده سنی پنج تا هفت سال، حنانه دودانگه از بومهن مقام اول، امیر علی مسعودی از پردیس مقام دوم و ستایش رستمی از دماوند رتبه سوم این رده سنی را از آن خود کرد.

در ادامه مسابقات نفرات برتر لیگ دو چرتکه در رده سنی هشت تا ۱۰ سال، سام فخاری از پردیس، پانته آ یزدانی از رودهن و امیرعلی بوذری از پردیس رتبه‌های اول تا سوم این رده را به خود اختصاص دادند.

همچنین نفرات برتر لیگ سه چرتکه در رده سنی ۱۰ تا ۱۲ سال را آرتمیس عطاری پردیس، سپیده باجلانی از پردیس و سینا غیاث‌وند از پردیس کسب کردند.

در پایان مسابقات ربات‌های جنگجو لوگویی امیرعلی عسگرنجفی از آبسرد، فوآد مرتضی قلی از آبسرد و پارسا یعقوبی از دماوند حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

سعید روحانی خاطر نشان کرد: مسابقات در ۳ لیگ از مقاطع سنی ۶ الی ۸ سال و ۸ الی ۱۲ سال برگزار شد که به مقام هی اول تا سوم در هر لیگ لوح تقدیر و جوایزی از طرف شورا و شهرداری پردیس. هماهنگی والدین آنان اهدا شد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر