به گزارش همسو نیوز مسعود امامی یگانه ظهر شنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: طبق پیش بینی بارش باران در نقاط مختلف استان و به دلیل احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، مسافران و گردشگران نوروزی می‌بایست با جدی گرفتن توصیه‌های لازم از اسکان در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

به گفته وی برای جلوگیری از بروز اتفاقات و حوادث دیگر چرای احشام در مناطق کوهستانی و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز ممنوع بوده و توجه به توصیه‌های ایمنی اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط و مدیریت بحران ضروری است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری اردبیل یادآور شد: با اعلام سازمان هواشناسی سامانه ناپایدار جوی از عصر شنبه به استان وارد شده و تا ظهر سه شنبه در نقاط مختلف استان حاکم خواهد شد.

امامی یگانه از بارش برف در مناطق مرکزی و جنوبی و کوهستانی استان نیز خبر داد و یادآور شد: با توجه به وزش بادهای تند جنوبی با سرعت متوسط ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت که در برخی از ساعات به ۹۰ کیلومتر نیز خواهد رسید، رعایت توصیه‌های ایمنی ضروری خواهد بود.

وی از آمادگی نهادهای مرتبط برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و افزود: با جدی گرفتن نکات ایمنی و توجه به هشدارها سفری امن و مطمئن رقم زده خواهد شد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر