مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ، گفت: از هشتم فروردین تا پایان هفته آینده میزان خروجی سدهای استان به ویژه سد قشلاق سنندج، جهت مهار سیلاب های در پیش رو افزایش می‌باید.

به گزارش خبرگزاری همسو، کامران خرم اظهار کرد: با توجه به پیش بینی بارش‌های سیل آسا از ابتدای هفته آینده؛ جهت تخلیه بخش بیشتری از حجم ورودی به مخازن سدها برای مهار سیلاب‌های احتمالی پیش رو، نسبت به افزایش تدریجی خروجی سدهای استان به ویژه سد قشلاق سنندج اقدام می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس ضروری است عموم مردم استان و بهره برداران پایاب سدهای قشلاق سنندج، گاران مریوان، چراغ ویس سقز، سورال دهگلان، زیویه و گاوشان کامیاران از حضور در حریم و بستر رودخانه‌های مذکور و سایر رودخانه‌ها و مخازن سدهای استان امتناع و در رعایت موارد ایمنی جدید بگیرند.

جعفری خاطرنشان کرد: همچنین مردم، کشاورزان و باغداران، در این مدت از تردد، توقف و اسکان در مسیرهای بالادست و پایین دست رودخانه‌ها و سدهای تا پایان بحران بارندگی‌ها به طور جدی پرهیز کنند تا از بروز حوادث غیرمترقبه در اثر افزایش خروجی سدها و سیلاب‌های ناشی از بارندگی و خطرات دیگر جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع: خبرگزاری ایسنا