به گزارش همسو نیوز،علي امام مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اينكه اين سامانه بخشي از سيستم تهويه هواي ايستگاه متروي محمديه به شمار مي آيد، گفت: با نصب و راه اندازي اين سامانه ؛ هواي تازه پس از كاهش دما و افزايش رطوبت، براي رفاه حال مسافرين در ايستگاه دميده مي شود.

وي ادامه داد: اين سامانه نسبت به نوع سنتي آن بيش از ۷۰ درصد ، مصرف آب و هزينه هاي بهره برداري را كاهش مي دهد.

وي با اشاره به اينكه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکي است، بيان داشت: تكميل و راه‌اندازي ايستگاه محمديه تاثير به سزايي در تسهيل و دسترسي شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد.

وي با تاكيد بر اينكه نازك‌كاري و حمل و نصب ۸ پله‌برقي اين ايستگاه در مراحل پاياني است، بيان داشت: عمليات نصب تجهيزات سيگنالينگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سيستم تهويه و مخابرات و همچنين سيستم‌هاي اطفاي حريق آبي و هواسازهاي ايستگاه نيز انجام شده است.

وي با اشاره به اينكه توسعه خطوط پر مسافر پايتخت از جمله خطوط ۶ و ۷ در اولويت كاري ما در سال ۹۸ قراردارد، گفت: ايستگاه محمديه و ايستگاه بسيج از خط ۷ متروي تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.

خط ۷ مترو تهران به‌طول ۲۷ كيلومتر و ۲۲ ايستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختي در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعيتي مانند بزرگراه شهيد آيت‌الله محلاتي، خيابان مولوي، خيابان هلال احمر، خيابان قزوین، بزرگراه شهيد نواب صفوي، خيابان آزادي، ميدان توحيد، برج و بيمارستان ميلاد و ميدان صنعت، به ميدان بوستان در سعادت آباد ختم مي‌شود.

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)