به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد فرجود امروز در حاشیه بازدید از گذر نوآوری پلازای هفت تیر در جمع خبرنگار اظهار کرد: در هفته تهران هوشمند پنج محور داریم و هدفمان این است که نوآوری را نه به عنوان شعار بلکه یک اصل درنظر بگیریم. 

وی با بیان اینکه یک بعد نوآوری همیشه شهروندان هستند، بر لزوم آشنایی آنان با فناوری‌ های نو تاکید کرد و گفت: تعداد زیادی کسب و کار در فناوری‌های نو در حوزه شهری فعالیت می کند و به همین دلیل این فضا را به عنوان پایلوت گذاشتیم تا مردم با این کسب و کارها آشنا شوند و ارایه کنندگان محصولات هم از نزدیک با مردم تعامل داشته باشند. 

به گفته فرجود؛ این گذر برای این هفته راه اندازی شده و در سال‌های بعد اگر بازخوردها مثبت باشد ادامه خواهد داشت. 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به حضور شهرداران مناطق در این‌ گذر توضیح داد: از شهرداران مناطق دعوت کردیم که بیایند و ببیند چون می خواهیم در مناطق دیگر این طرح را اجرا کنیم، همچنین مدیران ارشد شهری را هم دعوت کردیم. 

وی ادامه داد: دو چالش نوآوری دیگر هم امروز اجرا می شود؛ یکی اینکه تیم های برنامه نویس در دانشگاه امیر کبیر با ۴۵ تیم شرکت کردند و دیگر چالش تهران هوشمند یعنی هکاتون در کارخانه نواری آزادی برگزار می شود که به چالش های مربوط به پلاک های مخدوش مربوط است.

منبع:خبرگزاری:مهر

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg