به گزارش همسو نیوز سعید نمکی عصر جمعه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام گفت: خوشبختانه تاکنون بیماری روده‌ای در کشور گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: در هفته اول وقوع سیل در کشور دولت برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده تصمیماتی ویژه‌ای اتخاذ کرد و تخصیص و بررسی خسارت‌ها در جلسه‌ی بعدی دولت که هفته آینده برگزار می‌شود تصمیم گیری خواهد شد.

نمکی تاکید کرد: همه باید شکرگذار نعمت بارندگی باشیم، چون اگر بیش از این گرفتار خشکسالی می‌بودیم میلیون‌ها نفر از ساکنان زاگرس و دیگر قسمت‌های کشور باید آواره می‌شدند.

هر چه سریع‌تر ارتباط موقت بخش ماژین را برقرارمی کنیم

وزیر راه و شهرسازی نیز از تأمین اعتبار دولت برای جبران خسارت‌های وارده به مناطق سیل‌زده و بازسازی راه‌های آسیب‌دیده استان خبر داد و اظهار داشت: دولت اعتباری برای پرداخت خسارت به استان‌های سیل زده در نظر گرفته تا بتواند در شرایط اضطراری در راستای مقابله با بحران استفاده شود.

محمد اسلامی تصریح کرد: ابتدا بتوانیم هر چه سریع‌تر ارتباط موقت بخش ماژین را برقرارکنیم، با همکاری که شرکت ملی گاز ایران و مشارکتی که سپاه خواهد کرد این کار به سرعت شروع و ما نسبت به برقراری ارتباط موقت و عبور از رودخانه در یک نقطه و در نقطه دیگر با استقرار یک پل موقت این را دایر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: پل‌های موقت ظرف حداکثر ۱۰ روز آینده کار خواهد شد، روستاهایی که در محاصره سیل قرار گرفتند با همت ستاد بحران شخص استاندار با بالگرد به آن‌ها خدمات رسانی شده و امکانات آن‌ها برقرار است.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر