به گزارش همسو نیوز از تبریز، تیم فوتبال ماشین‌سازی در چارچوب دیدارهای هفته چهارم لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف پیکان می‌رود.

شاگردان رسول خطیبی پس از یک پیروزی و تحمل ۲ شکست در ۳ هفته ابتدایی لیگ با پیکان دیدار می‌کند. اما تیم میزبان تاکنون بردی نداشته و تنها موفق به کسب یک تساوی در ۳ بازی گذشته خود شده است.

پیکان در پایان هفته سوم مسابقات با یک امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی مقابل ماشین‌سازی می‌تواند ضمن فرار از قعر جدول، جایگاه خود را بهبود ببخشد تا در هفته‌های آتی با آرامش بیشتری به میدان برود.

در آن سوی میدان ماشین‌سازی با کسب ۳ امتیاز از ۳ بازی در رده دهم جدول قرار دارد. این تیم در صورت پیروزی مقابل شاگردان فرکی می‌تواند در بهترین حالت به رده هفتم جدول صعود کند. اما شکست مقابل پیکان در بدترین حالت این تیم را به قعر جدول می‌رساند.

پیکان به‌دنبال نخستین برد لیگ نوزدهم

پیکان در حالی به مصاف ماشین‌سازی می‌رود که تاکنون موفق به پیروزی در لیگ نوزدهم نشده و در بازی امروز به دنبال کسب ۳ امتیاز است. این تیم به صورت میانگین برای هر بازی ۰.۳۳ امتیاز کسب کرده که عملکرد قابل توجهی محسوب نمی‌شود.

بر همین اساس شاگردان فرکی برای جبران نتایج گذشته به پیروزی در دیدار با ماشین‌سازی محکوم هستند. در آن سوی میدان شاگردان خطیبی نیز پس از پیروزی در هفته نخست لیگ مقابل استقلال از نظر نتیجه‌گیری عملکرد خوبی نداشته و دو شکست تجربه کرده‌اند. به همین دلیل ماشین‌سازی نیز تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا با ۳ امتیاز به خانه بازگردد.

با توجه به شرایط پیکان بازی‌های داخل و خارج از خانه برای این تیم تفاوت چندانی ندارد. چرا که این تیم تاکنون نتوانسته آن‌طور به باید از امتیاز میزبانی و حضور هوادارانش بهره‌مند شود. این موضوع کار را برای شاگردان خطیبی آسان‌تر می‌کند. به خصوص که بازیکنان این تیم پس از ۳ بازی پرفشار مقابل استقلال، سپاهان و شهرخودرو به ورزشگاه شهدای قدس رسیده‌اند.

اشتباهات داوری بلای جان ماشین‌سازی

ماشین‌سازی در حالی هفته سوم لیگ نوزدهم را به پایان رساند که سرمربی این تیم عقیده دارد شاگردانش در این ۳ هفته بهترین عملکرد را از نظر فنی داشته‌اند اما اشتباهات داوری مانع کسب امتیازات ممکن شده است.

این تیم پس از پیروزی خانگی در هفته نخست مقابل استقلال، در اصفهان به مصاف سپاهان رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. این تیم در هفته سوم نیز در ورزشگاه بنیان‌دیزل با نتیجه یک بر صفر مقابل شهرخودرو تن به شکست داد. نکته قابل توجه در این میان اعلام یک پنالتی اشتباه به نفع سپاهان در هفته دوم و اعلام نکردن پنالتی ماشین‌سازی مقابل شهرخودرو در هفته سوم است که اعتراض باشگاه ماشین‌سازی را در پی داشت.

پس از دیدار ماشین‌سازی و شهرخودرو، سرپرست باشگاه تبریزی از اعتراض به نحوه داوری و ارسال نامه‌ای برای فدراسیون فوتبال به منظور رسیدگی به اشتباهات داوری دیدار این تیم خبر داد. پس از پایان بازی با سپاهان نیز چنین نامه‌ای برای فدراسیون ارسال شده بود.

شاگردان جوان خطیبی امیدوار به تداوم حمایت هواداران در هفته‌های آتی

ماشین‌سازی که در ۳ هفته ابتدایی به مصاف ۳ تیم مدعی قهرمانی رفته است، در دیدار هفته چهارم بازی به مراتب آسان‌تری در پیش دارد اما نکته قابل توجه در این میان، حضور بازیکنان جوان در ترکیب سبزقبایان تبریزی است.

خطیبی اعتقاد دارد تیم جوانی ساخته که با تداوم حمایت هواداران می‌تواند نتایج قابل توجهی کسب کند. سرمربی ماشین‌سازی پیش از این نیز در دوران حضورش در تراکتور توانست با تیمی جوان نتایجی قابل توجه رقم بزند. هر چند خطیبی در آن فصل زودتر از آنچه که فکرش را می‌کرد به پایان کارش با تراکتور رسید، اما او امیدوار است با حضور در ماشین‌سازی فوتبال آذربایجان را احیا کند.

مشکل فعلی ماشین‌سازی به خط هجومی این تیم مربوط می‌شود که خطیبی در صحبت‌هایش از تلاش برای جذب ۲ مهاجم خارجی برای رفع این مشکل خبر داده. با این حال پس از گذشت ۳ هفته از لیگ این مشکل همچنان پا برجا بوده و باید دید در روزها و هفته‌های آتی چه تدابیری برای برطرف کردن آن اندیشیده می‌شود.

ماشین‌سازی، پرسپولیس و شهرخودرو؛ بدون تساوی تا پایان هفته سوم

در پایان هفته سوم تنها ۳ تیم حاضر در لیگ نوزدهم بازی‌های خود را با برد یا شکست پشت سر گذاشته‌اند. غیر از ماشین‌سازی، پرسپولیس و شهرخودرو، ۱۳ تیم دیگر حداقل یک بار طعم تساوی را چشیده‌اند اما ماشین‌سازی تاکنون یک برد و ۲ شکست تجربه کرده است.

شهرخودرو بدون شکست و تساوی در هر ۳ دیدار خود به پیروزی رسیده و با ۹ امتیاز صدرنشین است. پرسپولیس نیز ۲ برد و یک شکست در کارنامه دارد. شکست این تیم نیز به دیدار با تراکتور در هفته دوم مسابقات برمی‌گردد.

به گزارش تسنیم دیدار تیم‌های ماشین‌سازی و پیکان از ساعت ۱۹:۳۰ امروز و با قضاوت مهدی مرجان‌زاده در ورزشگاه شهدای شهر قدس آغاز می‌شود.

گزارش از حامد زاهدی

انتهای پیام/ح

منبع: خبرگزاری تسنیم