ایران وب سازان
اجتماعی

کرونا ۲۷۹ خانواده کهگیلویه و بویراحمدی را داغدار کرد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی استان به ۲۷۹ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه یک هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۳۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٩ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۲۱۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۲۸۴ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٥٧ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد (٥٨درصد)، گچساران (١٦ درصد)، باشت (١١درصد)، دنا (١٠ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند. 
یزدان پناه با اشاره به اعمال محدودیت ها در استان اظهار کرد: امیدواریم مردم شریف استان مشارکت آگاهانه و مسئولانه در همکاری با اعمال بعضی محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و بتوان بیماری را در استان کنترل کرد.
به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی تاکید کرد: مردم با آگاهی از این شرایط بحرانی می بایست همچنان خط اول پیشگیری که همان رعایت بهداشت فردی، از جمله شستشوی صحیح دست ها، زدن صحیح ‌ماسک و فاصله اجتماعی را به خوبی رعایت کرده و با عدم حضور در جامعه و لغو کردن مراسم ها و دورهمی های خود، گامی موثر در کاهش آمار ابتلا، بستری ها و متوفیان داشته باشند.
انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg