به گزارش خبرنگار مهر، خطبه‌های حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه این هفته تهران دقایقی پیش آغاز شد.

مهمترین محورهای سخنان رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

– اگر نصرت الهی را می‌خواهیم در تقوا ست، اگر توفیقات الهی و هدایت الهی را می‌خواهیم در تقواست، اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می‌خواهیم در تقواست؛ همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم. در نماز جمعه آنچه مهم است توصیه به تقوا است.

– اهمیت ایام الله در آیات قرآن مشخص می‌شود و به موسی (ع) دستور داده می‌شود که ایام الله را به یاد مردم بیاورد؛ یکی از ایام‌الله وقتی است که جوامع، انسان‌ها و اقوام از دست قدرت‌های ستمگر نجات پیدا می‌کنند.

– خداوند متعال یاد آوری می‌کند اگر شکرگزاری کنید، ما نعمتی که به شما داده‌ایم را روز به روز زیاد می‌کنیم و اگر کفران نعمت کنید عذاب الهی و مشکلات فراوانی برای شما پیش خواهد آمد.

– این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود، ماجراهای تلخ ماجراهای شیرین حوادث درس آموز در این دو هفته برای ملت ایران پیش آمد.

-آن روزی که ۱۰ میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده نیروی قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادن «ایام الله» است

– آن روزی هم که موشک‌های سپاه، پایگاه آمریکا را در هم کوبیدن «ایام الله» است.

– این روزها، روزهای نقطه عطف تاریخ هستند. روزهای تاریخ ساز هستند. روزهای عادی نیستند.

– این روزها تمام می‌شود اما تاثیر این روزها در منش ملت‌ها باقی می‌ماند. آثاری ماندگار و بعضاً جاودانه.

تکمیل می‌شود…

منبع:خبرگزاری:مهر

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg