به گزارش همسو نیوز حمید رضا تأملی ظهر چهارشنبه در جلسه خدمات سفر در فرمانداری اردستان اظهار داشت: شهرستان اردستان در مقوله رونق گردشگری در ابتدای یک راه مهم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اظهار نظرها و فضا سازی های مختلف از طرف بعضی افراد نمی‌تواند در مسیر راه پیشرفت شهرستان اردستان خللی ایجاد کند و اردستان باید شاخص‌های پیشرفت خود را ارتقا دهد، ابراز داشت: مطالبه گری دو رکن اساسی دارد که هر کس می‌خواهد وارد آن شود باید از موضوع مورد هدف و فرد یا دستگاه مطالبه شونده هم اطلاعات کافی را کسب کرده باشد.

فرماندار اردستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: مسافران نوروزی امسال از چهار بنای شاخص شهرستان همچون مسجد جامع اردستان، قنات دو طبقه، مسجد جامع و موزه زواره بیشترین بازدید را داشته‌اند که طبق آمار ثبت شده بیش از چهار هزار و ۳۰۰ نفر بازدید از این بناها انجام شده است.

بازدید ۱۷ هزار گردشگر از بناهای تاریخی شهرستان اردستان

وی ابراز داشت: طبق آمار ثبت شده تا ششم فروردین ۹۸ بیش از ۱۷ هزار نفر از بناهای تاریخی شهرستان اردستان در شهرهای اردستان، زواره و مهاباد بازدید داشته‌اند که با توجه به دور دوم سفرها این آمار به یقین افزایش خواهد یافت.

تأملی با بیان اینکه در شش روز اول نوروز بیش از ۱۳ هزار و ۱۰۰ نفر اقامت در اردستان ثبت شده افزود: این اقامت‌ها در هتل، رستوران، مدارس و سایر مکان‌های پیش بینی شده همچون پارک‌ها، مساجد و حسینیه‌ها بوده است.

وی اعلام داشت: با توجه به اینکه در موضوع بهداشت محیط باید موارد با جدیت پیگیری شود، مسئولان نظارتی بیش از ۷۲۸ بازدید بین راهی از رستوران‌ها و اماکن عرضه غذا به مسافران انجام دادند که در این زمینه دو مورد تعطیلی ۴۸ ساعته منظور و ۱۲ نفر نیز به دادگاه معرفی شدند.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر