رضا خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به میزان بازدید از موزه‌های شهرداری تبریز گفت: موزه شهر و شهرداری تبریز با ثبت ۱۹ هزار نفر در هفته اول تعطیلات نوروزی، رتبه اول بازدید اماکن تاریخی این شهر را به خود اختصاص داد.

وی افزود: خانه نیکدل با ۹ هزار و ۷۴۳ بازدید در رتبه دوم، خانه استاد شهریار با ۵ هزار ۵۸۵ بازدید در رتبه سوم و خانه علی مسیو با یک هزار و ۱۸۰ نفر رتبه چهارم تعداد بازدید از موزه‌های شهرداری تبریز قرار گرفتند.

دبیر ستاد نوروزی شهرداری تبریز همچنین با اشاره به فعالیت اتوبوس‌های تبریزگردی در ایام نوروز گفت: این اتوبوس‌ها با ۲۲ دستگاه در ۲ شیفت کاری به ۷۰ هزار و ۱۷۶ نفر ساعت مسافر و علاقه مند به بازدید از اماکن و آثار تاریخی خدمات گردشگری ارائه کرده است.

خلیلی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت تاکسی‌های «از من بپرس» در شهر ادامه داد: در این مدت ۱۵ راننده تاکسی به صورت سیار حدود ۱۰ هزار و ۴۴۰ گردشگر را در شهر تبریز راهنمایی کردند.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در پایان با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی با برخورداری از آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی از استان‌های گردشگر پذیر کشور است، اذعان داشت: بیش از یک هزار و ۷۸۰ اثر از میان آثار استان آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر