به گزارش خبرگزاری همسونیوز، انوشیروان محسنی بندپی صبح سه شنبه با حضور در محل ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر تعداد ۲۰۲۱ نفر بازداشت شدند که خیلی از این افراد برای نخستین بار و از روی عدم آگاهی و در فضای احساسی دستگیر شدند که بلافاصله آزاد شدند.

وی افزود: افراد دستگیر شده که سابقه دستگیری بودند هنوز تحت بازجویی هستند و تمام تلاش ما این است که افراد بیگناه هرچه سریع تر آزاد شوند.

استاندار تهران گفت: در استان تهران ۲۹ جایگاه سوخت دچار حریق شدند، بیش از ۱۴۰ شعبه بانک آسیب‌های جدی دیدند و همچنین ساختمان‌های فرمانداری در برخی از شهرستان‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دچار خسارت شدند و ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده‌اند یا از اقلامی که در فروشگاه وجود داشته، برداشته شده است.

محسنی بندپی بیان داشت: بر اساس آمارهای اولیه ۲۰۲۱ نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند که بسیاری از آنها بلافاصله با یک بازجویی و به دستور محاکم قضایی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی وارد جریانات شده باشند و این کار برای نخسیتن بار بوده، بلافاصله بعد از دستگیری آزاد شدند.

وی افزود: اما آنهایی که دستور گرفته بودند و برای ایجاد مشکل برای در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان‌ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پرونده‌شان وجود داشت هنوز در مرحله بازجویی هستند.
 

منبع:خبرگزاری:مهر

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg