به گزارش همسو نیوز مهدی پارسا عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن شهدای بسیج رسانه استان گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: نقش بانوان به ویژه در خانواده و اجتماع و تأثیرگذاری آن بر جامعه غیر قابل انکار است.

وی با تأکید بر اینکه اگر بانوان بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند جامعه به سمت توسعه و پیشرفت جامعه گام بر می‌دارد، افزود: یکی از انتظارات ما از بانوان این بوده که در عرصه‌های اجتماعی قابلیت‌های خود را در قالب انجمن بانوان خبرنگار و روزنامه نگار گیلان که سیاستگذاری آن از سوی بسیج رسانه این استان بوده به نمایش بگذارند.

پارسا با اشاره به اینکه ۵۴ درصد خبرنگاران فعال در استان گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند که این آمار انتظارات را از این قشر افزایش می‌دهد، گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و معضلاتی همانند اعتیاد و طلاق نقش بانوان بسیار مهم و قابل توجه است.

رئیس بسیج رسانه گیلان در ادامه در این حوزه شاهد وجود خلاءهای عملکردی هستیم، بیان کرد: راه اندازی انجمن بانوان خبرنگار و روزنامه نگار استان گیلان بهانه‌ای برای ایجاد مطالبه گری در این حوزه و همچنین پیگیری دغدغه‌های خبرنگاران اعم از اشتغال، معیشت، بیمه است.

وی با بیان اینکه این انجمن باید با روحیه جهادی و ایثار و اخلاص گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود، تأکید کرد: نگاه ما باید نگاه ولایت بوده و گوش به فرمان رهبری معظم باشیم. در بحث رونق تولید و بیانیه گام دوم انقلاب رهبری که حجت را بر ما تمام کرده است نیز به عنوان رسانه باید گام‌های موثرتری بردارد.

پارسا افزود: در حوزه معرفی سبک زندگی اسلامی و ایرانی به عنوان یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب نیز با توجه به تهدیدات دشمنان رسانه باید به دنبال تغییر نگاه جامعه باشد.

[ad_2]
منبع: خبرگزاری مهر