به گزارش همسو نیوز ارژنگ عزیزی عصر شنبه در نشست اقتصادی با کارشناسان این حوزه که در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، از فعالیت ۹۷۹ بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در اردبیل خبر داد و افزود: افزایش مهارت‌های علمی و عملی کارآفرینان و برخورداری از استراتژی مناسب بر رفع مشکلاتی همچون نبود بازار فروش مناسب و عقیم بودن ساختار تولید کمک خواهد کرد.

به گفته وی برگزاری نشست‌های تخصصی بین دانشگاهی در بهره مندی از ظرفیت علمی و تجربی کارشناسان و مسئولان تصمیم ساز استان و احصای مشکلات بخش‌های اقتصادی کمک حال خواهد بود.

معاون امور اقتصادی استانداری اردبیل این قبیل نشست‌ها به بسترسازی افزایش مشارکت بخش‌های صنعتی و دانشگاهی و در ادامه تداوم این روحیه تعامل در بین دولتمردان خواهد انجامید.

وی از فعالیت ۲۶ واحد بزرگ تولیدی در اردبیل خبر داد که هر یک از توان کارآفرینی برای بیش از صد نفر برخوردارند.

عزیزی ادامه داد: توجه بیشتر واحدها به فناوری‌های نوین و علمی کردن فعالیت‌های تولیدی و صنعتی به برخورداری از حداکثر ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و کارآفرینی بیشتر منجر خواهد شد.

وی افزود: طبق آمار سایت بهین یاب تا پایان سال ۹۶ حدود ۶۵ درصد از هزار واحد صنعتی در مرکز استان اردبیل قرار گرفته بودند که ۶۰ درصد از این واحدها در شهرک‌های صنعتی و مابقی در خارج از محل مذکور مستقر بودند.


منبع: خبرگزاری مهر