سیاسی

آغاز فرایند بررسی تدوین سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر در مجمع

آغاز فرایند بررسی تدوین سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر در مجمعبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محسن اراکی، رییس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع با تقدیر از اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت بررسی‌های کارشناسی مورد نیاز هر گزاره در بندهای سیاستی را مورد تاکید قرار داد و گفت: کار ویژه مجمع تشخیص مصحلت نظام تدوین سیاست‌های کلی نظام می‌باشد، اما بدین منظور باید نسبت میان اصول فرهنگی و مهندسی فرهنگی تعیین شود.

وی تاکید کرد: اهداف سیاست‌های کلی باید منسجم و جهت دار تعریف و تعیین شوند. تا این سیاست‌های کلی بر کل عوامل فرهنگی کشور حاکم شود.

در ادامه جلسه حسین مظفر، نایب رییس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی با اشاره به ارتباط وسیع و مشترک این کمیسیون با شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ضرورت دارد ایده اولیه سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر با مشارکت و هم فکری شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شود.

حجت الاسلام خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به ستادهای چهارگانه این شورا اشاره کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستادهای آن با در اختیار داشتن نقشه مهندسی فرهنگی کشور، در جهت تدوین ایده اولیه به مجمع تشخیص مصلحت و این کمیسیون کمک خواهند کرد تا در تدوین بهتر و کارآمدتر سیاست مهمی چون سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر که از وظایف مجمع می‌باشد، مشارکت داشته باشد.

در پایان جهت همکاری بیشتر و بهتر دو نهاد در تدوین سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر، مقرر گردید کار گروه مشترکی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل گردد تا با همکاری و تبادل نظر، نسبت به تدوین پیش نویس ایده اولیه سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر اقدام شود.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا