آغاز فروش داروی «MIR ۱۹» کرونا در روسیه

آغاز فروش داروی «MIR ۱۹» کرونا در روسیهبه گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، این دارو در برابر سویه «آرکتوروس» کرونا نیز موثر خواهد بود.

زیرسویه جدیدی از ویروس کرونا موسوم به آرکتوروس در چند هفته اخیر در حال گسترش است و در ده‌ها کشور از جمله آمریکا، هند، سنگاپور، کانادا، انگلیس و استرالیا گزارش شده است.

رسانه‌های آمریکایی در چند روز گذشته خبر از شیوع یکی از زیرشاخه‌های آرکتوروس داده‌اند که «ایکس بی بی یک شانزده» نام گرفته است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) چند روز پیش اعلام کرد که طی هفته گذشته ۱۰ درصد تمامی موارد کرونا از این زیرسویه بوده‌اند. البته همچنان بیش از ۷۰ درصد موارد از زیرسویه دیگری با نام «ایکس بی بی یک پنج» بوده‌اند.

مقامات بهداشتی روسیه با بیان اینکه این دارو تا پایان ماه مه سال جاری میلادی (۲۰۲۳) در تعدادی از داروخانه ها عرضه می شود، افزودند: پرونده MIR ۱۹ اصلاح شده است تا این دارو با نسخه پزشک برای استفاده در طول درمان سرپایی خریداری شود.

مقامات بهداشتی روسیه در اواسط آوریل (ماه گذشته) اعلام کردند که سویه آرکتوروس کرونا در این کشور شناسایی شده است و می‌تواند مسری‌تر باشد اما نیازی به اعمال محدودیت‌های جدید نیست زیرا این سویه خیلی بیماری‌زایی ندارد.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا