یادداشت

آماده باش کمیته ویژه صیانت از حریم در طرح نوروزی 1400


به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علیرضا صادقی سرپرست اداره کل حریم شهر تهران در این باره گفت: همواره صیانت از حریم به عنوان ریه های تنفسی شهر تهران دارای اهمیت ویژه ای است، بدین منظور امسال هم وفق سنوات گذشته در طرح استقبال از بهار با ابلاغ دستور العملی از 25 اسفند جاری تا 16 فرودین 1400 هر گونه عملیات عمرانی در مناطق 11 گانه دارای حریم محدود می شود؛ وی تأکید کرد: این محدودیت برای تمامی فعالیت های عمرانی شامل ساخت و ساز، فنس کشی، تعمیرات و … است، به گونه ای که شامل عملیات دارای پروانه ساخت هم می شود.

وی افزود: با توجه به قوانين ومقررات مرتبط با حريم شهر تهران از جمله تبصره ذيل ماده 2 قانون نظارت بر گسترش شهر تهران، مناطق 11 گانه حریم شهر تهران موظف هستند با بهره گيري ازتمامي ظرفيت ها و امكانات و با استفاده از توان اجرايي و عملياتي عوامل شهربان و حريم بان، نسبت به اجرای كامل اين دستورالعمل اقدام کنند و به صورت منظم این اداره کل را از اقدامات خود مطلع سازند.

سرپرست اداره کل حریم گفت: به منظور اطمینان از حسن اجرای این دستورالعمل بازدیدهای مستمر توسط اينجانب، معاونین اداره کل حریم، مدیران ادارات نظارت و پهنه حريم در دستور کار می باشد، همچنین در صورت نیاز به جلوگیری یا تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز توسط افراد سودجو، شهرداری با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با متخلفین برخورد میشود.

صادقی تأکید کرد: لازم به ذکر است به منظور صیانت هر چه بهتر از حریم شهر تهران، پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان تهرانی نیز فعال است تا شهروندان بتوانند با استفاده از سامانه 137 گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات را ارائه کنند. پس از اعلام گزارش های مردمی، همکاران سامانه 137 از طریق نواحی شهرداری موارد را پیگیری میکنند، تا گشت های عوامل حریم بان به سرعت وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه ایام نوروز جزء زمان هایی است که افراد سودجو با فرصت طلبی از تعطیلات پیش رو بیشتر درصدد تعرض به حریم و ساخت و ساز غیر مجاز می باشند، گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته با برنامه ریزی های انجام شده تخلفات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا