اخبار سربازی و نظام وظیفه

آموزش‌های مهارتی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار است

آموزش‌های مهارتی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار استبه گزارش خبرنگار مهر؛ محمد حسین محبیان ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با تاکید بر اهمیت نقش آموزش‌های مهارتی در ایجاد زمینه لازم برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در شهرستان بیجار اظهار کرد: یکی از ملزومات مورد توجه برای جوانان بیجاری همین آموزش‌های مهارتی است.

وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار می‌تواند علاوه بر زمینه‌سازی لازم برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار اعتماد به نفس جوانان را در راستای ورود به بازار کار ایجاد نماید.

فرماندار شهرستان بیجار از آموزش‌های مهارتی به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار در ایران اسلامی نام برد و افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی متخصص و کارآمد جهت ورود به بازار کار می‌تواند به افزایش تولیدات داخلی و بهبود بهره‌وری تولیدات داخلی کمک و در نتیجه زمینه ساز توسعه اقتصادی کشور باشد.

وی خواستار ارائه آموزش‌های مهارتی با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه شهرستان بیجار شد و گفت: لازم است با مطالعه و شناسایی دقیق مزیت‌های اصلی شهرستان بیجار مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید حبیبی شهرستان بیجار آموزش‌های مهارتی خود را به سمت و سوی این حوزه‌ها بیش از پیش سوق دهد می‌تواند در راستای کمک به حل مشکل بیکاری جوانان بیجاری کاراتر عمل نماید.

محبیان وجود فارغ التحصیلان فاقد مهارت در این شهرستان را یکی از عوامل بیکاری در این شهرستان نام برد و گفت: آموزش‌های مهارتی به عنوان پلی میان علم و عمل می‌تواند در این راستا کارکرد حیاتی را داشته باشد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع خبر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا