ایران وب سازان
اسلامشهرگزارش

آموزش‌ و پرورش به‌ تنهایی قادر به انجام مأموریت‌ های خود نیست

به گزارش همسو نیوز،حسینعلی بنار در نشست خبری پیش از ظهر امروز در اداره آموزش‌وپرورش برگزار شد با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک روز زن گفت: بنده در ابتدای انتصاب خود قول دادم دو مقوله در سطح مدارس پیگیری شود یک شفاف‌سازی و اعتمادسازی در کار و دوم ایجاد آرامش و امنیت روانی برای شهروندان و اولیای دانش‌آموزان.

آموزش‌وپرورش به‌تنهایی قادر به انجام مأموریت‌های خود نیست

رئیس اداره آموزش‌وپرورش اسلامشهر ادامه داد: اعتقاد دارم که این آرامش باید از اداره آموزش‌وپرورش به مدیران و از طریق مدیران به معلمان و دانش‌آموزان تزریق شود. هیچ اولیایی در اسلامشهر نباید دغدغه خاطر داشته باشد برای اینکه ما بتوانیم رسالت مدارس را درست تبیین کنیم. بر اساس سند تحول معلم ما باید بداند در چه دوره‌ای چه دانش‌آموزانی را بایست تربیت کند مدرسه چه شاخص‌هایی داشته باشد تا به‌عنوان مدرسه سالم شود.
وی به اقدامات برای پیاده‌سازی سند تحول بنیادین در اسلامشهر گفت: اولین اقدام آموزش‌وپرورش اسلامشهر تهیه اینفوگراف سند تحول بنیادین و توزیع آن در میان مدارس بود برای اداره آموزش‌وپرورش نیز شش مأموریت و خط‌مشی با کلیدواژه مشارکت تعریف‌شده است چرا که اعتقادداریم پیشرفت در امور با مشارکت همه عزیزان در عرصه‌های مختلف امکان‌پذیر است. آموزش‌وپرورش به‌تنهایی قادر به انجام مأموریت‌های خود نیست قطعاً و یقیناً حضور معلمین، اولیا و مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط می‌توانند کمک کنند تا آموزش‌وپرورش به مأموریت خود به نحو احسن بپردازد.
این مسئول با تأکید بر شفاف‌سازی و اعتمادسازی گفت: با توجه به این موارد چاره در این دیدیم که بدون واسطه با اولیا در ارتباط باشیم به جهت اینکه مردم بدون دغدغه خاطر مشکلات خود را به‌طور مستقیم انعکاس دهند سامانه پیامکی راه‌اندازی شده در پایان هرروز پیامک‌های دریافت شده به واحدهای مربوطه انتقال داده می‌شود. تعداد پیامک‌های دریافتی ما به کمتر از ۳۰ درصد در ابتدای مهر رسیده است. نگاه بنده این است که توانستیم ارتباط صحیح و منطقی را میان اولیا و مدیران برقرار کنیم

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان وام به معلمان آموزش‌وپرورش

وی با اشاره به اقدامات در خصوص تکریم ارباب‌رجوع گفت: در راستای تکریم ارباب‌رجوع منشور اخلاقی و اداری تدوین و به مدارس ارسال شد مدیران و معلمان ملزم به رعایت آن شدند در جهت احقاق حق دانش‌آموزان بیش از ۵۰۰ مورد بازدید مختلف از حوزه‌های مختلف و معاونت‌ها و مدارس داشتیم . ارزیابی‌ها به مدیران مدارس ارسال شد مدیران سعی در اصلاح داشتند ما تمام دوایر داخلی را مورد ارزیابی قراردادیم .
بنار با اشاره به توجه به وضعیت رفاه معلمان گفت: در طی شش ماه بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان از صندوق وام ضروری اداره تسهیلات اعطا شد همچنین تفاهم‌نامه‌ای با بانک ملی امضا شد و از این طریق و در بازه زمانی فروردین تا بهمن ۹۷ توانستیم ۹ میلیارد تومان تسهیلات اعطا کنیم.
وی بابیان اینکه امسال ۱۲ هزار نفر از دانش‌آموزان بی‌بضاعت با همکاری دستگاه‌های حمایتی موردحمایت قرار گرفتند افزود: یکی از مأموریت‌های آموزش‌وپرورش توانمندسازی اولیای دانش‌آموزان در جهت آسیب‌های اجتماعی بود در سال گذشته ۶۰ هزار نفر از دانش‌آموز در این خصوص آموزش دیدند و امسال ما ۹ هزار نفر افزایش آمار داشتیم مدارس موظف شدند برای هر پایه دست‌کم پنج جلسه آموزشی خانواده را برای دانش‌آموز برگزار کنند.
رئیس اداره آموزش‌وپرورش اسلامشهر به اقدامات آموزش‌وپرورش در حوزه پرورشی و فرهنگی گفت:در حوزه پرورشی ۲۰ هزار جلد کتاب در حوزه قرآن و عترت و نماز میان دانش‌آموزان توزیع شد همچنین در ابتدای اسفند مسابقات قران عترت و نماز با حضور دو هزار نفر از دانش‌آموزان برگزار شد که نفرات برتر قرار است به استان معرفی شوند همچنین در حوزه فرهنگی ۸۰ میلیون کتاب رایگان در مدارس توزیع شد.
وی افزود: در حوزه ساخت‌وساز دو مدرسه در ابتدای سال افتتاح شد، کلنگ زنی چهار پروژه نیز هفته گذشته انجام شد برای اولین بار در اسلامشهر دختران دانش‌آموز صاحب هنرستان تربیت‌بدنی اسلامشهر خواهند شد.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا