اقتصادی

ابزار ایرانیِ توانبخشیِ عضلات و کاهش وزن عرضه شدگروهی از محققان یکی از دستگاهی برای تحریک عضلات عرضه کردند که عل بر عضلات موجب کاهش وزن نیز خواهد شد.

جعفر طالعی از محققان این طرح در گفت‌وگو با ، طراحی و ساخت دستگاه‌های الکتروتراپی و فیزیوتراپی را از ه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار کرد: بر این اساس موفق به طراحی و ساخت Body یا Electrical Muscle Stimulation شدیم که می‌توان از آن هم برای کاهش وزن لاغری و هم بازتوانی استفاده کرد.

وی با اشاره به عملکرد این دستگاه، توضیح داد: عملکرد این دستگاه به این صورت است که عضلات بزرگ بدن را مورد تحریک الکتریکی قرار می‌دهد و باعث انقباض عضلات می‌شود و از این طریق نسبت به بازتوانی عضلات بدن اقدام خواهد شد.

طالعی خاطر نشان کرد: این دستگاه در حین انجام عملکرد خود، یک ورزش تمام بدنی را شبیه‌سازی می‌کند که‌ باعث کالری‌سوزی خواهد شد و هم برای توانبخشی، باعث توان افزایی عضلات بدن خواهد شد.

این محقق تاکید کرد: استفاده از این دستگاه علاوه بر کالری سوزی موجب توانبخشی شده و افزایش عملکرد کارکرد عضلانی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این دستگاه تاکنون نمونه ی نداشته است، اظهار امیدواری کرد: عرضه این محصول موجب جلوگیری از خروج از کشور و جایگزین نمونه خی که سالانه نسبت به خرید آن اقدام می‌شود، شود. 

انتهای

منبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا