ایران وب سازان
دیگر رسانه ها

اخبار آموزش و پرورش/ خبر مهم درباره بازگشایی مدارس

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  رضا جلیلی خشنود،معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گفت‌وگو با برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران درباره بازگشایی مدارس در شهرهای آبی و زرد، گفت: طبق بررسی‌های مجددی که در ستاد مقابله با کرونا صورت گرفته به احتمال خیلی زیاد و در حدود ۹۰ درصد بازگشایی مدارس با تأخیر انجام خواهد شد و مدارس به فعالیت آموزشی خود از طریق فضای مجازی ادامه خواهند داد.

وی افزود: وضعیت فعلی کرونا در کشورمان از لحاظ کاهش گیرایی و میرایی و ورود بیماران به مراکز درمانی بسیار شکننده است و هر لحظه ممکن است با عدم رعایت پروتکل‌ها و افزایش تجمعات دوباره به وضعیت نارنجی و قرمز بازگردیم. به همین دلیل از مردم درخواست می‌کنیم موارد بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند تا وضعیت برای مردم و کادر درمان سخت تر نشود.

معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران در خصوص محدودیت‌های مشاغل ۳ و ۴، خاطرنشان کرد: بسیاری از هموطنان ما در شرایط شیوع کرونا کار خود را از دست داده‌اند و با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هستند. به همین دلیل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با نظارت دقیق برای بازگشایی برخی مشاغل ۳ و ۴ مثل تالارها و استخرها مجوز داده می‌شود.

خشنود بیان داشت: ان شاء الله گشایش اقتصادی در کار این عزیزان صورت گیرد از مجریان این مشاغل می‌خواهیم با رعایت دستورالعمل ها از حادشدن شرایط جلوگیری کنند تا دوباره به حالت قرنطینه و ممنوعیت فعالیت این اصناف بازنگردیم.

وی با توضیح اینکه دورکاری ادارات و محدودیت‌های ترددی ساعات ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان ادامه دارد، گفت: درباره تالارها باید گفت بر اساس مساحت سالن‌ها تعداد مشتریان محدود خواهند بود و باید فاصله‌ها رعایت شود؛ضمن اینکه ساعات محدودیت تردد هم باید رعایت شود. 

خشنود با اعلام این خبر که فعلا دستورالعمل‌ها تغییری نخواهد کرد، گفت: تا زمانی که به شرایط ثبات نرسیم دستورالعمل‌ها تغییر نخواهد کرد. به دلیل اینکه ما در وضعیت متغیر هستیم؛ در برخی هفته‌ها افزایش و در برخی هفته‌های دیگر کاهش ورودی بیمارستانها را داریم. به همین دلیل تا ثبات وضعیت تغییری در دستورالعمل ها نخواهیم داشت.

رییس بیمارستان شهدای تجریش با تاکید بر اینکه دو داروی توسیلیزومب و ساریلومپ توصیه شده توسط پزشکان انگلیسی در درمان کرونا در ایران استفاده نمی‌شود، خاطر نشان کرد: داروهای مورد استفاده در درمان کرونا باید تاییدیه سازمان غذا و داروی جهانی و سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند.

وی متذکر شد:طی این مدت رژیم های درمانی مختلفی پیشنهاد شده است که با توجه به عدم تایید سازمان بهداشت جهانی اجازه استفاده برای درمان کرونا نداشته‌اند. دو داروی مذکور تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارند.

منبع:اقتصاد آنلاین..

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

تهران اقتصادی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا