اجتماعی

اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمان

اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمانبه گزارش خبرنگار مهر، رضامراد صحرایی شامگاه جمعه در آئین بهره‌برداری از هنرستان دارالفنون سیمان زاوه اظهار کرد: در مناطق محروم و کم برخوردار توسعه هنرستان‌ها نشان از امیدآفرینی است و این در حالی است که در برنامه ششم توسعه ۴۵ درصد برای خراسان رضوی برنامه ریزی شده بود که به ۴۷ درصد رسیده و این بدان معناست که رسیدن در برنامه هفتم توسعه به ۵۰ درصد کار سختی نیست.

وزیر آمورش و پرورش تصریح کرد: مهارت از دغدغه اصلی نظام تعلیم و تربیت است و این مهم باید به دغدغه همه دستگاه‌های فرهنگی اجتماعی تبدیل شود، لذا در برنامه هفتم توسعه ۵۰ درصد دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای خواهند رفت.

وی بیان کرد: هنرستانی با موضوع زعفران و زیرمجموعه‌های آن در شهرستان زاوه ساخته خواهد شد و استخر دانش‌آموزی زاوه هم تأمین اعتبار می‌شود و تلاش می‌کنیم این بنا بعد از ۱۵ سال به بهره‌برداری برسد.

صحرایی گفت: قریب به ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمان بعد از ۱۰ سال تخصیص داده شد و این در حالی صورت گرفت که منابع کشور محدود بود و آثار رتبه‌بندی بزودی مشخص خواهد شد که معلمان چگونه در راستای توانمند سازی اقدام خواهند کرد.

وزیر آمورش و پرورش اضافه کرد: سال ۱۴۰۲ سال تاریخی جذب معلم در آموزش و پرورش بود و حدود ۷۵ هزار معلم جدید وارد بدنه نظام تعلیم و تربیت شدند و این در حالی است که تمام دستگاه‌های اجرایی کمتر از ۱۰ درصد این میزان جذب داشتند.

وی ادامه داد: در نیمه اول امسال سه آزمون استخدامی داشتیم و در نیمه دوم استخدام مربیان پرورشی و دبیران مشاوران و سلامت خواهیم داشت.

صحرایی گفت: دولت سیزدهم که به دولت جبران‌ها لقب گرفته همه اهتمام خود را بر این گذاشته است، لذا معلمانی که امسال وارد آموزش و پرورش شدند با کیفیت ترین معلمان بعد از انقلاب بودند و روند جذب آنها گواه این ادعاست.

وزیر آمورش و پرورش بیان کرد: در آزمون مقطع ابتدایی ۵۳۵ هزار نفر شرکت کردند و ظرفیت جذب ۲۸ هزار نفر بود و بسیاری از جذب شدگان و جاماندگان با کیفیت و بسیار زحمت کشیده بودند.

وی افزود: نیروهایی که وضعیت استخدامی پایدار ندارند و از گذشته به این دولت رسیده و همچنین برای استخدام نیروهای خرید خدمات که سال‌ها خدمت کردند با ضریب در آزمون استخدامی امتیاز قائل خواهیم داشت، در عین حال قانون اجازه نمی‌دهد که کسی به غیر از مسیر استخدام وارد بدنه نظام تعلیم و تربیت شوند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا