ایران وب سازان
گزارش

ارتقاءمشارکت وکاهش هزینه های مازادمدیریت شهری بااطلاع رسانی صحیح وآگاه سازی شهروندان

به گزارش همسو نیوز،علی طهماسبی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری منطقه ۵ تهران طی یادداشتی با عنوان  ارتقاءمشارکت وکاهش هزینه های مازادمدیریت شهری بااطلاع رسانی صحیح وآگاه سازی شهروندان تشریح کرد:

امروزه توسعه شهرنشینی مدرن به عنوان یکی از نیازهای پیشرفت در جوامع مختلف مورد توجه قرار گرفته است. پیشرفت همه جانبه‌ی شهرنشینی مسئله‌ای است که تنها محدود به ساخت بناهای شهری نیست و مدیریت شهری نیازمند یک ساختار چند وجهی رسانه‌ای برای ارتباط و تعامل بین نظام مدیریت شهری و شهروندان است. کارشناسان مدیریت شهری بر این مساله واقفند که طرح‌ها و برنامه‌های شهری تنها زمانی موفقیت آمیز خواهند بود که متناسب با نیازها و خواسته‌های اقشار مختلف مردم تدوین و تبیین شوند.

این رسانه‌ها هستند که مطالبات و خواسته‌های مردم را به مدیران شهری منعکس می‌کنند. از طرفی انعکاس فعالیت‌های اعمال شده، موجب افزایش آگاهی شهروندان از روند پاسخ به نیازهای آن ها شده تا بتوان یک جایگاه نظارتی را هم برای مردم قائل شد.

هدف مدیریت شهری، دستیابی به رضایت مردم است، بنابراین باید اطلاعات مربوط به فعالیت‌ها و خدمات انجام شده را در اختیار داشته باشند و این امر محقق نمی‌شود مگر به وسیله‌ی رسانه‌ها.

بدیهی است شهروندی که از طریق رسانه (تلویزیون، رادیو، پایگاه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی) از وضعیت یک پروژه شهری اطلاع پیدا می‌کند، به طور ناخودآگاه با الگوهای شهری همراهی خواهد کرد.

خوشبختانه امروزه و در دنیای اطلاعات دیجیتال، با وجود کاربرمحوری شبکه‌های اجتماعی این امکان فراهم شده تا شهروندان بتوانند نظرات خود را نسبت به مسائل مختلف شهری منتشر کنند و بدون واسطه دیدگاه خود را به گوش مسئولین برسانند.

روابط عمومی نیز در این میان قلب تپنده سازمان هاست . این مهم با تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی شفاف به شهروندان تحقق یافته و مردم به مرور با حقوق و تکالیف شهروندی آشناتر می شوند.

روابط عمومی های مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به عنوان پل ارتباطی اصلی مسئولین ورسانه ها ، می توانند با تعامل سازنده، بسیاری از اقدامات شبانه روزی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی، رفع معضلات ترافیکی،توسعه فضای سبزو اماکن ورزشی ،معضلات سدمعبر،معضلات ورفع آسیب های اجتماعی و … را به شهروندان معرفی کنند.

پس با اطلاع رسانی صحیح، می توان نقش موثری در بالابردن مشارکت شهروندان داشت و اگرمردم بدانند که کلیه هزینه های توسعه ونگهداشت شهر، از محل پرداخت عوارض خودشان تامین می شود وبه عنوان مثال درطول شبانه روزجمع آوری حدود۷۰۰ تن زباله در نواحی هفتگانه منطقه۵، درچندشیفت چه بهای سنگینی دارد که از جیب خودشان خرج می شود، در نگهداشت شهروکاهش تولید زباله که منجربه کاهش هزینه های مازاد مدیریت شهری می گردد،مشارکت دوچندان کرده و این از وظایف اصلی روابط عمومی هاست تا نسبت به آگاه سازی و ارتقای مشارکت شهروندان تلاش کنند .

 

علی طهماسبی
مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه۵

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا