ایران وب سازان
اقتصادی

از ابتدای سال تا پایان مهرماه؛ جابه‌جایی ۶.۹ میلیون مسافر در راه‌آهن تهران

به گزارش خبرگزار همسو نیوز به نقل از صدا وسیما، عابدین هادی نژاد افزود: از ابتدای سال تا پایان مهرماه، بیش از ۶ میلیون و ۹۲۳ هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه آهن تهران جابه‌جا شدند که از این تعداد، بیش از ۳ میلیون و ۴۶۴ هزار نفر مسافر وارد و تعداد بیش از ۳ میلیون و ۴۵۸ هزار نفر آمار خروجی مسافرین است.

وی توضیح داد : در ۷ ماه اول سال ۴۲ هزار و ۴۶۰ رام قطار تعداد قطارهای اعزامی و وارده به ایستگاه راه آهن تهران است که از این تعداد، ۲۱۳۳۷ رام قطار اعزامی و ۲۱۳۰۳ رام قطار وارده به ایستگاه راه آهن تهران است.

وی در خصوص قطارهای محلی گفت: روزانه ۴۲ رام قطار محلی از ایستگاه راه آهن تهران در ساعات مختلف اعزام می‌شود که در محور خراسان روزانه ۱۱ رام قطار، در محور جنوب روزانه ۲۱ رام و در محور قزوین روزانه ۸ رام قطار ریل باس از ایستگاه تهران به شهرهای اطراف تهران اعزام می‌شوند که با منظور کردن برگشت این قطارها روزانه ۸۰ رام قطار بصورت رفت و برگشت به شهروندان در شهرهای اطراف تهران خدمات رسانی می‌شود.

وی افزود: به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری مسیر ریلی و طبیعت شمال نیز هر هفته قطارهای گردشگری (صبح روزهای پنجشنبه و جمعه) از ایستگاه تهران به مقصد سوادکوه و شیرگاه مسافرین را جابه جا می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا