ورزشی

استقلال به خون تازه نیاز دارد/ در باخت همه مقصر هستند نه یک نفرمرتضی یکه در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: فوتبال ایران برای مدتی تعطیل شد و حالا همه چیز به بحث مجمع انتخاباتی و فصل نقل و انتقالات کشیده می‌شود، استقلال نه در لیگ و نه در جام حذفی به قهرمانی نرسید البته هواداران از عملکرد تیمشان با تمام مشکلات و سختی‌هایی که وجود داشت رضایت داشتند اما دوست داشتند استقلال به یک قهرمانی دست یابد که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: آبی‌ها از ابتدای فصل تا انتها با مشکلات مدیریتی، پرداخت مطالبات، اشتباهات داوری رو به رو شدند و همه این اتفاقات باعث شد آنها تمرکز خود را در هفته‌های پایانی لیگ از دست داده و نتوانند قهرمان شوند.

وی در مورد تغییراتی که قرار است در اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل صورت بگیرد تصریح کرد: با اتفاقاتی که برای استقلال رخ داد این تیم به این تغییر و تحولات نیاز دارد، باید خون تازه ای در رگ‌های استقلال به جریان بیفتد. تغییرات مدیریتی، عدم توانایی اعضای هیأت مدیره همه دست به دست هم داد تا مشکلات استقلال روز به روز بیشتر شود در پایان هم دیدیم این مشکلات بلای جان استقلال شد و آبی‌ها نتوانستند به قهرمانی برسند.

یکه در پاسخ به این پرسش که آیا ساپینتو را باید حفظ کرد یا استقلال به دنبال یک مربی جدید باشد گفت: با توجه به اینکه قرار است از فصل آینده بازیکنان و مربیان خارجی به جای یورو، ریال دریافت کنند بعید است هیچ مربی یا بازیکن خارجی در ایران بماند. با این حال هنوز هیچ چیز مشخص نیست اما اگر این اتفاق رخ دهد نباید انتظار داشته باشیم آنهایی که هستند بمانند یا بازیکن خارجی به ایران بیاید. بنابراین بعد از مجمع انتخاباتی که ۱۶ خرداد ماه برگزار خواهد شد، مدیر و اعضای هیأت مدیره جدید باید هر چه زودتر تکلیف سرمربی را مشخص کنند، بازیکنانی که مایل به ماندن نیستند وضعیت شأن مشخص شود و کادر فنی جدید به دنبال نفرات جدیدی باشد که بتواند در طول فصل از آنها استفاده کند.

کارشناس فوتبال در ادامه تاکید کرد: باید یک مربی خوب و باتجربه را انتخاب کرد البته اگر قرار است ساپینتو دیگر به ایران بازنگردد او اشتباهات زیادی داشت آن هم بیشتر زمانی که نمی‌توانست خودش را کنترل کند و بارها همین مساله باعث شد تا تیم خود به خود به حاشیه برود. تمرکزش را از دست بدهد و نتواند به آنچه هدفش است دست یابد. ساپینتو مربی خوبی است اما عدم کنترل اعصابش و رفتارهایی که کنار زمین از خود نشان می‌داد باعث شد استقلال تمرکز خود را از دست بدهد، امیدوارم اگر قرار است فصل آینده هم در استقلال بماند در خصوص رفتار و اخلاقش تجدید نظر کند تا استقلال دیگر از این ناحیه ضربه نخورد.

کارشناس فوتبال در خصوص اتفاقات دربی صد و یکم و توهین‌هایی که بعد از بازی به کاپیتان استقلال شده است، گفت: وقتی یک تیم می بازد و می‌برد همه سهیم هستند در باخت همه مقصرند و در برد همه زحمت کشیده‌اند. در این یکی، دو روز شاهد توهین‌ها و بی احترامی‌های شدیدی به حسینی و خانواده اش بودیم که این بدترین نوع رفتار هواداران فوتبال است البته باید این عده را از بقیه هواداران جدا کرد زیرا آنها بیشتر به دنبال توهین و حاشیه سازی هستند درست است حسینی در این فصل عملکرد فوق العاده ای نداشت آن هم به این دلیل بود که یک رقیب در کنار او نبود، او خودش را تنها دید و می‌دانست تحت هر شرایطی بازی خواهد کرد. حضور دو دروازه بان بزرگ اگرچه کمی دردسرساز است اما انگیزه‌های دو گلر را بالا می‌برد و می‌تواند پوئن مثبتی برای تیم باشد اما در مجموع این توهین‌ها بسیار زننده بوده و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در فوتبال نباشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استقلال باید زودتر تکلیفش را مشخص کند امیدوارم بعد از مجمع انتخاباتی نفرات باتجربه، قوی و کارآمد به استقلال بیایند که بتوانند برای این تیم مفید باشند نه اینکه بعد از گذشت چند وقت شاهد اتفاقات بد در استقلال باشیم.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا