ورزشی

اسدی: مسئولان ما را هم ببینند/ سفارش خرید ۱۰ دوچرخه را داده‌ایم

اسدی: مسئولان ما را هم ببینند/ سفارش خرید ۱۰ دوچرخه را داده‌ایمبه گزارش خبرنگار مهر، دوچرخه سواری کشورمان که روزی در آسیا آقایی می‌کرد در این چند سال چنان در چاه مشکلات مدیریتی و اقتصادی و مالی و درون خانوادگی افتاده که حالا نه تنها هیچ جایگاهی در قاره آسیا ندارد بلکه این روزها در جامعه ورزش نیز نگاه کمرنگی به آن می‌شود و دیگر در زمره اولویت‌های وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست.

رسول اسدی رئیس جدید فدراسیون دوچرخه سواری در تمام مدت سرپرستی و بعد از آن در طی چهار ماه گذشته با نشستن بر روی صندلی ریاست بارها و بارها گفته است که” مشکلات به حدی زیاد است که هر چقدر کار انجام دهیم حل شدن مشکلات به چشم نمی‌آید”.

یکی از معضلاتی که چند سالی است دوچرخه سواری در آن گرفتار شده و این روزها در نزدیکی بازی‌های آسیایی هانگژو و رفتن تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا و چند تور بین المللی پس از چند سال بیشتر خودنمایی کرده، بحث نبود تجهیزات و قطعات است. این رشته المپیکی به حدی غرق در این مشکل است که حتی قطعات برای تعمیر نیز در انبارهای فدراسیون نبوده و انبارها خالی است. ورزشکاران که بی نصیب از پول و سفر خارجی و باشگاه و اسپانسر هستند هم مانند گذشته نمی‌توانند تجهیزات شخصی خود را تامین کنند.

با گذشت چهار ماه از روی کار آمدن رسول اسدی به نظر می‌رسد جرقه‌های امیدی در این رشته روشن شده است. یکی از این بارقه‌های امید تامین بلیت سفر تیم دوچرخه سواری به رقابت‌های قهرمانی آسیا در بخش پیست و جاده توسط اسپانسر جدید فدراسیون است.

رسول اسدی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: اسپانسر ما در این مدت تمام بلیت‌های سفر تیم ملی به رقابت‌های قهرمانی آسیا را تامین کرده است. حرکت‌های خوبی صورت گرفته اما آنقدر خرابی‌ها زیاد است که این حرکت‌های بزرگ در مقابل خرابی‌ها اندک بوده و برای موفقیت و ثبات نیاز به زمان داریم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: حامی مالی قرار است مساعدت‌هایی را در تامین برخی قطعات و دوچرخه‌ها انجام دهد. در تلاش هستیم تا با همکاری حامی مالی ثبت درخواست خرید ۱۰ دوچرخه به روز شامل ۵ دوچرخه در پیست و ۵ دوچرخه در جاده را انجام دهیم اما هزینه‌ها زیاد است و برای تامین هزینه این دوچرخه‌ها نیازمند مساعدت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هستیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان کرد: هنوز ورود یا تامین این دوچرخه‌ها قطعی نیست و فقط در حد مشخص شدن مدل و سفارش دادن آن هستیم و تا تامین هزینه و پرداخت آن زمان دارد و مشخص نیست این اتفاق خواهد افتاد یا خیر. امیدواریم این تجهیزات تا قبل از مسابقات قهرمانی جهان به دست ما برسد.

اسدی بیان داشت: از کمیته المپیک و وزارت ورزش درخواست اعتبار برای تامین تجهیزات کرده‌ایم اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است. تجهیزاتی که الان در اختیار داریم برای سال‌ها قبل است و انبارهای ما خالی است. امیدوارم مسئولان ما را نگاه کنند. خرید هر دوچرخه به تنهایی حداقل ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه در بردارد و خرید ده دوچرخه درخواستی ما که تنها بخش اندکی از تجهیزات ما را برای رقابت‌های پیش رو فراهم خواهد کرد نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد که تامین آن سخت است.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا