ورزشی

اظهارات سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران پیش از رویارویی با ژاپنبه گزارش خبرگزاری مهر، رقابتهای لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۳ در گروه مردان از ۱۶ خردادماه آغاز می‌شود و ۱ مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید. تیم ملی والیبال ایران پنجمین حضور خود را در این رقابت‌ها تجربه خواهد کرد.

ایران در نخستین بازی خود در هفته نخست از ساعت ۱۴:۱۰ فردا سه شنبه (به وقت تهران) در شهر ناگویا به مصاف ژاپن خواهد رفت.

عطایی: بازی سختی با ژاپن داریم

بهروز عطایی سرمربی ایران بعد از تمرین تیم ملی در سالن اصلی مسابقات اظهار کرد: خوشبختانه بازیکنان در سلامت کامل هستند و مصدومیت‌های جزئی هم که وجود داشت، از بین رفت. امروز یک تمرین خوب داشتیم تا برای بازی فردا آماده شویم.

وی ادامه داد: مسابقه سختی مقابل ژاپن خواهیم داشت. با توجه به اطلاعات خوبی که دو تیم از هم دارند و اینکه جزو قطب‌های قاره آسیا محسوب می‌شوند، دیدار خیلی سختی پیش روی ما است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ادامه تصریح کرد: امیدوارم مسابقه خوبی باشد. تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا بهترین عملکرد را در طول بازی داشته باشیم. به این امید که مردم از این رقابت که گل سر سبد تقابل تیم‌های آسیایی است، لذت ببرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت تیم خوب است و بازیکنان این آمادگی را دارند که از یک بازی سخت عبور کنند. از نظر سلامتی و وضعیت بدنی شرایط خوبی داریم و بقیه مسائل به شرایط بازی بستگی دارد. والیبال ورزش لحظه‌هاست و آمادگی ذهنی کمک می‌کند که ما به آن چیزی که مد نظرمان است، دست پیدا کنیم.

موسوی: هر بازی برای ما حکم فینال دارد

همچنین سید محمد موسوی کاپیتان تیم ملی ایران در آستانه بازی با ژاپن گفت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. یک مقدار در طول سفر اذیت شدیم اما امیدوارم بتوانیم با رفع اشتباهات، کارهایی که در بازی‌های تدارکاتی و تمرینات انجام داده‌ایم را در زمین پیاده کنیم.

وی در ادامه گفت: همه در مورد مسابقه با ژاپن صحبت می‌کنند اما ایران صرفاً برای این بازی نیامده است. اگر اشتباه نکنم دوازده بازی در لیگ ملت‌ها داریم که همه آن‌ها حکم فینال را دارد تا بتوانیم به مرحله نهایی برسیم. تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا نتیجه‌ای در خور والیبال ایران کسب کنیم.

موسوی در پایان تصریح کرد: تیم جوان شده و یک سری از بازیکنان با تجربه به دلایلی حضور ندارند. تیم فعلی تلفیقی از جوان‌ها و با تجربه‌هاست و هر کاری می‌تواند انجام دهد. اگر محکم باشیم و فعل خواستن را صرف کنیم، قطعاً نتیجه خواهیم گرفت.

تیم ملی والیبال ایران امروز در سالن اصلی مسابقات هفته اول لیگ ملت‌ها تمرینی پرفشار را پشت سر گذاشت تا برای بازی برابر ژاپن آماده‌تر شود.

تمرین تیم ملی ایران با حضور خبرنگاران ژاپن

ملی‌پوشان والیبال ایران امروز (دوشنبه ١۵ خرداد) اولین و آخرین تمرین خود را در سالن اصلی برگزاری مسابقات (گایشی هال) برگزار کردند تا برای مسابقه فردا برابر ژاپن بیشتر آماده شوند.

طبق گزارش سایت فدراسیون والیبال، همچون روزهای گذشته تمرین امروز با حرکات کششی آغاز شد و بازیکنان زیر نظر «یاناس» به گرم کردن پرداختند. در ادامه پاسورها و لیبروهای تیم ملی در اختیار «پاول وییسکی» قرار گرفتند و مربی لهستانی به انجام تمرینات تخصصی با آن‌ها پرداخت.

بخش بعدی تمرین امروز به سرویس اختصاص داشت و بازیکنان زیر نظر پاول وییسکی و نظارت بهروز عطایی حدود پانزده دقیقه به تمرین پرداختند. در نهایت هم ملی‌پوشان به دو گروه شش نفری تقسیم شدند و با نظارت و تذکرات ویژه بهروز عطایی به بازی درون تیمی پرداختند.

از نکات قابل توجه امروز حضور چند خبرنگار ژاپنی در سالن بود که برای پوشش تمرین تیم ملی والیبال ایران به گایشی‌هال آمده بودند. همچنین آن‌ها در پایان تمرین امروز با چند بازیکن ایران مصاحبه انجام دادند.

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران فردا صبح یک جلسه تمرینی سبک را پشت سر خواهند گذاشت و ساعت ١٩:۴٠ به وقت ژاپن مقابل تیم میزبان قرار خواهند گرفت.

سید محمد موسوی (کاپیتان)، مهدی جلوه، محمد ولی‌زاده، محمد طاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی حاجی‌پور، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، محمد جواد معنوی‌نژاد بازیکنان اعزامی به ژاپن برای حضور در هفته اول لیگ ملت‌ها هستند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا