اخبار سربازی و نظام وظیفه

اعزام مشمولان به سربازی طی دوران کرونا در کرمان افزایش یافته است

سرهنگ محمود مقصودی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از شروع وضعیت کرونا با افزایش اعزام شمولان مواجه بودیم، اختصاص مزایای جدید و افزایش حقوق سربازان و پیگیری برای اعزام مشمولان غایب را دلایل این افزایش برشمرد.

وی گفت: بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی در زمان کرونا مدت زمان آموزش سربازی از دو ماه به یک ماه کاهش یافته است.

رئیس وظیفه عمومی ناجا استان کرمان یادآور شد: اگر وضعیت کرونا بهتر شود، ممکن است در مدت زمان آموزش تغییر ایجاد شود.

مقصودی با بیان اینکه تاکنون برای اعزام هر مشمول به محل آموزش یک صندلی در نظر گرفته می‌شد، افزود: از زمان شیوع کرونا برای رعایت فاصله اجتماعی و مسائل بهداشتی برای هر نفر دو صندلی در نظر گرفته شده است.

گزارشی دال بر فوت مشمول وظیفه به خاطر کرونا نداشته‌ایم

وی از انجام غربالگری قبل و حین اعزام سربازان خبر داد و تصریح کرد: تاکنون گزارشی دال بر فوت مشمول وظیفه به خاطر کرونا نداشته‌ایم.

مقصودی در پاسخ به سوالی در خصوص تزریق واکسن به سربازان گفت: هنوز سهیمه ای از سوی نهادهای مربوطه اختصاص داده نشده است که در صورت اختصاص، اقدام می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه اعزام مشمولان عادی تا دیپلم و دارای تحصیلات تا هر مقطعی در یک روز و آن هم اول هر ماه انجام می‌شود، افزود: اگر تغییری در اعزام به دلیل تعطیلی و یا شلوغی ایجاد شود، سریعاً اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس وظیفه عمومی ناجا استان کرمان با بیان اینکه اعزام‌ها به دو صورت‌حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود، ادامه داد: مشمولانی که محل آموزش و سکونت آنها یکی باشد به صورت مستقیم خود را به محل معرفی می‌کنند و آن دسته از مشمولانی که محل سکونت از محل آموزش فاصله داشته باشند با اتوبوس به محل منتقل می‌شوند.

منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا