خبر ویژهگفتگو

اعطای « نشان ملی تغذیه » برای نخستین بار به تولیدکنندگان و خدمات دهندگان صنایع غذایی کشور


به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه اجلاس ” سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف” ، در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مواد غذایی و اصلاح و ترویج الگوی مصرف ، مبتنی بر برنامه های راهبردی وزارت بهداشت،« انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور  » در نظر دارد براساس مصوبه شماره 5645/100 نخستین همایش ملی ” سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف ” را با مشارکت سازمان غذا و دارو ، وزارت صمت، سازمان نظام پزشکی ، شورای عالی سلامت ، سازمان شیلات و شورای سیاستگذاری صدا و سیما ،  24 مهر ماه سال جاری همزمان با روز جهانی غذا در محل انستیتو تحقیقات و تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار نماید .

همچنین در این همایش برای اولین بار ” نشان ملی تغذیه”  به تولید کنندگان و خدمات دهندگان و افراد شاخص و کارآمد در این حوزه بر اساس دستورالعمل مصوب شورای عالی انستیتو اعطا خواهد شد .

گفتنی است بر  اساس تصمیم نهایی  « انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور » و شورای سیاست گذاری نشان ملی تغذیه ، موسسه فرهنگی و هنری « عصرگفتگوی قلم » به عنوان دبیرخانه اجرایی اجلاس ملی ” سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف ” جهت پیگیری امور مربوط به ثبت نام و سایر امور اجرایی  مربوط به این نشان ملی  آغاز به کار کرد.

 

ضوابط ثبت نام کنندگان جهت حضور در فرآیند ارزیابی نشان ملی تغذیه :

 

* ثبت نام جهت حضور در فرآیند کارشناسی به تنهایی موجب اخذ نشان نمی گردد و ثبت نام کننده حتماً باید امتیازات و تأییدات کمیته علمی و ارزیابی را اخذ نماید .

*   با توجه به اینکه محصولات تولیدی نیاز به تأییدات آزمایشگاهی دارند ، هزینه های مربوطه طبق تعرفه آزمایشگاه مورد تأیید سازمان غذا و دارو ، با ثبت نام کننده می باشد .

 

برخی از معیارهای اعطای نشان مطابق مصوبه شماره 5654/100 انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور به شرح ذیل است ؛

 

* چهره شاخص و تأثیر گذار در ارتقاء و ترویج دانش تغذیه در سطوح ملی ، منطقه ای یا بین المللی

* ارائه فرآیند یا خدمات که منجر به بهبود وضعیت تغذیه در جامعه گردد .

*  فرآورده های غذایی ، صنفی یا صنعتی دارای ویژگیهای مطابق با معیارهای سلامت و تغذیه سالم باشد.

 

تولیدکنندگان و خدمات دهندگان در حوزه صنایع غذایی کشور ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این رویداد ملی می توانند با دبیرخانه این اجلاس (موسسه عصرگفتگوی قلم ) تماس حاصل نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا