اخبار ویژهسیاسی

اعلام حمایت قاطعانه نماینده مردم رفسنجان و انار از سخنان امام جمعه این شهرستانایسنا/کرمان نماینده مردم رفسنجان و انار و دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای ی گفت: حمایت کامل و قاطع خود را از بیانات امام عه رفسنجان در خصوص غیرت دینی اعلام می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام با اشاره به بخشی از خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه رفسنجان توسط حجت الاسلام واللمین عسکری با موضوع غیرت دینی اظهار کرد: مطالب بسیار ارزنده‌ای مطرح شد که بنده در خصوص کم کاری مجلس در این ه، عذرخواهی می‌کنم. از همه عزیزان می‌خواهم با توجه به اینکه نظام ما نظلامی است، پایبند به قوانین باشند و بدانند آنچه که شرعی است در حکم قانون بوده و قانون و شرع از هم جدا نیستند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه شئونات اسلامی و قوانین دینی توسط عده‌ای در شهر رفسنجان رعایت نمی‌شود و موجب رنجش خاطر مردم مؤمن و انقلابی شده است، ادامه داد: حمایت کامل و قاطع خود را از بیانات امام جمعه رفسنجان اعلام می‌کنم و از همه عزیزان می‌خواهم با توجه به اینکه نظام ما نظام اسلامی است، پایبند به قوانین باشند و بدانند آنچه که شرعی است در حکم قانون بوده و قانون و شرع از هم جدا نیستند.

وی تأکید کرد: حجاب و عفاف در ادارات به عنوان الگو باشد و در بازدیدهای سرزده ما از ادارات این موضوع به طور جدی مدنظر خواهد بود. از همه مسئولان ادارات، ‌های ولیعصر(عج)، علوم پزشکی، آزاد و سایر دانشگاه‌های شهرستان درخواست دارم به این مسئله توجه جدی داشته باشند و نگذارند دهن‌کجی به قانون صورت گیرد که خسارات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس خواستار همراهی و همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای داشتن شهری قانون محور و دین‌محور شد و افزود: باید جلوی هنجارشکنی در شهری که به قم ثانی معروف است گرفته شود و ارزش‌ها زیر سؤال نرود.

حجت‌الاسلام جلالی تصریح کرد: رعایت شئونات اسلامی در شهر رفسنجان باید به‌گونه‌ای نهادینه شود که اگر شخصی از خارج از شهرستان هم به رفسنجان سفر کرد به خود اجازه ندهد که عفت عمومی شهر ما و حرمت بانوان این شهر را زیر سؤال د.

وی با گله‌مندی از بی‌توجهی و عدم رعایت شئونات اسلامی در نمایشگاه رفسنجان شناسی به‌ویژه در روز آخر، گفت: امیدوارم دیگر شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم.

انتهایمنبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا