اجتماعیاخبار ویژهاسلامشهرگزارشگفتگو

افتتاح مدرسه خیرساز حضرت مهدی(عج) در شهرستان اسلامشهر +عکس

به گزارش همسو نیوز،مراسم افتتاح مدرسه خیرساز مهدی موعود (عج) و تجلیل از مهدی مانی خیر مدرسه‌ساز  صبح امروز با حضور فریده اولادقباد نماینده مجلس شورای اسلامی،شهباز بیگی احمد شهباز بیگی معاون برنامه ریزی و توسعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،علی شهری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران،مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر و دیگر مسئولان شهرستان اسلامشهر در شهرک قائمیه (عج) برگزار شد . این مدرسه دخترانه به همت این خیر مدرسه‌ساز احداث‌شده است.

حسینعلی بنار رئیس اداره آموزش‌وپرورش اسلامشهر در حاشیه این مراسم به خبرنگار همسو نیوز گفت:چنانچه مساعدت خیرین نبود ما در شهرک قائمیه با مشکل تحصیلی دانش‌آموزان مواجه بودیم که خوشبختانه با نگاه بلند خیرین این مشکل مرتفع شد.

وی اعلام کرد: در سال آینده در نوبت دوم این دبیرستان دانش‌آموزان بیشتری جذب خواهند شد که بتوانیم تراکم دانش‌آموزان مدرسه‌های دیگر را کاهش دهیم تا هم دانش‌آموزان بتوانند به‌راحتی آموزش ببینند  و هم معلمان نیز بتوانند در کیفیت کاراشان بیشتر دقت کنند.

بنار تصریح کرد: تجهیزات مدرسه با مساعدت اداره کل نوسازی مدارس انجام‌شده و یکی از مدارس بسیار خوب با استاندارد و ایمنی بالاست که در این منطقه ساخته‌شده است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش اسلامشهر به سایر پروژه‌های خیرساز شهرستان اشاره کرد و گفت: یک پروژه شهرک ساز دیگر در حال اجرا در شهرک واوان است خیرعزیزی به نام کریمی زند در حال احداث هستند. دو پروژه هم از طریق ستاد اجرایی فرمان امام در دست ساخت است که برای مهرماه سال آینده امکان استفاده از آن وجود دارد. امیدواریم که سه پروژه خیرساز به همراه پروژه شهرک واوان را در مهر سال آینده داشته باشیم.

قابل‌ذکر است این دبیرستان دخترانه با اعتباری بالغ‌بر 2 و نیم میلیارد تومان در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر ساخته‌شده است و  با داشتن  18 کلاس  و 8 دفتر اداری و آزمایشگاه از ابتدای سال تحصیلی پذیرای هزار دانش‌آموز است.

لازم به توضیح است،مهدی مانی از خیرینی است که صبح امروز در مدرسه ای که خود بانی آن بود با یک خودرو بسیار قدیمی پیکان آمد.مدرسه حضرت مهدی(عج) شهرک قائمیه اسلامشهر با هزینه ای بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان توسط این خیر مدرسه ساز ساخته شد.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

 

      

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا