اخبار سربازی و نظام وظیفه

امکان معافیت دائم برخی از سربازان در دوران کرونابه گزارش خبرگزاری همسونیوز سربازانی که به دلیل بیماری قلبی و یا تنفسی از رزم معاف شده‌اند از بهمن ماه سال گذشته در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند و در حالی که تاکنون می‌بایست ۶ ماه از دوران خدمتشان گذشته باشد کماکان وضعیتی نامشخص دارند. برخی از این مردان از بهمن ماه از محل کار خود خداحافظی کرده‌اند و کارفرمایان برخی دیگر از آنجایی که می‌دانستند نیرویشان مشمول است، قرارداد آنها را تمدید نکرده‌اند.

ستاد کل نیروهای مسلح نیز احتمالاً با هدف محافظت از این سربازان معاف از رزم از کرونا، اعزام آنها را به مدت ۶ ماه است به تعویق انداخته و گویا آنها شهریور نیز اعزام نخواهند شد. ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده این سربازان احتمالاً از مهرماه اعزام خواهند شد. در حالی که شرایط شیوع کرونا از بهمن ماه تاکنون نه تنها بهبود نیافته بلکه وخیم‌تر هم شده است، حال سوال اینجاست که آیا با آغاز فصل پاییز که آنفلوانزا نیز شرایط را دشوارتر خواهد کرد، موعد مناسبی برای اعزام این سربازان مبتلا به بیماری قلبی و تنفسی است یا بنا است بلاتکلیفی آنها کماکان ادامه داشته باشد؟

این موضوع را با رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کردیم، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با موضوع عنوان شده، اظهار کرد: بررسی‌های دقیق‌تری انجام شده است، افرادی که به دلایل مختلف در این شرایط کرونایی در اعزامشان تغییری رخ داده است مجدد بررسی می‌شوند، برخی از اینها می‌توانند با رعایت برخی نکات به سربازی فراخوانده شوند و برخی دیگر امکان دارد معافیت دائم یا موقت بگیرند.

وی افزود: آئین نامه می‌تواند از طریق سیر مراحل تصویب با توجه به شرایط روز تغییر کند و برخی معافیت‌ها را عوض کند، به عنوان مثال امسال در رابطه با بیماری اوتیسم تصمیم‌های جدیدی گرفته شد و موارد جدیدی برای معافیت به دلیل این بیماری در آئین دیده شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: نهایتاً تا یک ماه آینده تصمیمات نهایی برای معافیت یا اعزام مشمولان گرفته و اعلام عمومی می‌شود.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا