ایران وب سازان
گزارش

انتقاد الویری از كاهش بودجه شورای عالی استانها/اعتبارات شورای عالی استانها در ردیف مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد

به گزارش همسو نیوز،مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها،با انتقاد از کاهش اعتبارات شورای عالی استانها در لایحه بودجه سال 98 اظهارداشت: اعتبارات از 28 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که هزینه شوراهای روستا و شهرها توسط شهرداری ها پرداخت می‌شود. اما هزینه مربوط به شوراهای بخش، شوراهای استان ها و همچنین شورای عالی استانها باید از بودجه عمومی دولت تأمین شود.

وی گفت: با توجه به مشکلات مالی ما نتوانسته‌ایم حمایت کافی را از شوراهای شهرستان ها داشته باشیم و حقوق آنها چند ماهی است که به تعویق افتاده است.

رئیس شورای عالی استانها بیان کرد: از 28 میلیارد تومان اعتبار سالجاری نیز تا این لحظه 11 میلیارد تومان از سوی دولت به شورای عالی استانها پرداخت شده است که البته با پیگیری‌هایی را از سوی سازمان برنامه و بودجه داشتیم که امیدواریم اعتبارات لازم در اختیار ما قرار بگیرد.

الویری با بیان اینکه یکی از مشکلات شوراهای عالی استانها قرار گرفتن بخش بودجه‌ای این شورا در ردیف کمک است گفت: متأسفانه اعتبارات شورای عالی استانها تحت عنوان ردیف کمک در دولت پیش‌بینی می‌شود و شورای عالی استانها در کنار خیریه‌ها و حوزه‌های خیریه قرار دارند و به همین دلیل توجهی به اعتبارات آن ها نمی‌شود.

وی گفت: اساسا کارکرد شورای عالی استانها نظارتی و مقرراتی است. باید اعتبارات شورای عالی استانها در ردیف مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد. امیدواریم که این موضوع مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا