ایران وب سازان
سیاسی

انتقال هسته اولیه ستاد نیروی دریایی ارتش به بندرعباس


فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به جابجایی هسته اولیه ستاد این نیرو به بندرعباس، گفت: از امروز توجه بیشتری به سواحل مکران، تنگه هرمز، خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، امیر دریادار حسین خانزادی صبح امروز در حاشیه حضور در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و انتقال هسته اولیه ستاد این نیرو به بندرعباس‌ اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از مرزهای دریایی و آبی بسیار وسیعی برخوردار است که بخش‌های زیادی از آن در سواحل مکران، کشورمان را بدون واسطه به آب‌های آزاد متصل می‌کند.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته با هدایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موضوع جابه‌جایی ستاد نیروی دریایی ارتش از تهران به بندرعباس و قرار گرفتن در نزدیکی منطقه عملیاتی در دستور کار قرار گرفت، افزود: امروز در آستانه هفتم آذرماه، روز نیروی دریایی ارتش، هسته اولیه ستاد نیروی دریایی به بندرعباس منتقل شد. این اقدام به معنا است که از امروز توجه بیشتری به سواحل مکران، تنگه هرمز، خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد شد و در کانون توجهات مسئولان نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی ارتش قرار خواهد گرفت.

امیر دریادار خانزادی در ادامه با تاکید بر اینکه بخش قابل‌توجهی از هسته اولیه ستاد نیروی دریایی به بندرعباس جابه‌جا خواهند شد، خاطرنشان کرد: هدایت نیروها در منطقه با کنترل و تمرکز بیشتری از سوی ستاد نیروی دریایی ارتش صورت خواهد گرفت و سرعت عملیات ستادی افزایش خواهد یافت. این اقدام به ناوگان نیروی دریایی ارتش این اجازه را می‌دهد که تمرکز بیشتری بر روی دریا داشته باشد. در آینده بازدارندگی گسترش‌یافته از سوی نیروی دریایی ارتش در دریا را شاهد خواهیم بود.

در این مراسم که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس در زمینی به وسعت ۸۵۰۰ هکتار در ساختمانی به زیربنای ۲۶ هزار و ۴۳۲ متر و در سه ساختمان شامل یک ساختمان چهار طبقه، یک ساختمان سه طبقه و دو  ساختمان دو طبقه مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا