ایران وب سازان
منتخب سردبیر

اولین‌جلد از سه‌گانه علمی‌تخیلی حصار منتشر شد

به گزارش خبرگزاری همسونیوز «حصار: ایجاد» به‌عنوان دومین رمان علمی تخیلی انتشارات کتابستان معرفت و اولین جلد از سه‌گانه حصار نوشته محمدعلی میقانی به‌تازگی توسط این‌ناشر منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب دربرگیرنده داستانی هیجانی با درون‌مایه‌ای خانوادگی و عاشقانه است.

میقانی در اولین رمانش، به ۱۰۰ سال بعد رفته و داستانش را در شهر گرگان روایت می‌کند؛ جایی‌که ناگهان، حصاری عظیم، شهر را دربرمی‌گیرد و آن را تکه‌تکه می‌کند. حصار نفوذ ناپذیر و مرتفع است. ارتفاعش آن‌قدر زیاد است که از جو نیز گذر کرده و ابرها نیز تکه‌پاره شده‌اند.

محسن کهن، قهرمان داستان از یک‌سو باید کمبودهای محله خودشان را مدیریت کند و از سوی دیگر، همسر و فرزند گمشده‌اش، بیتا و محمدعلی را پیدا کند. گرچه نیما، برادر محسن توانسته به فناوری گذر از حصار دست پیدا کند اما هنگام اولین گذر، دچار آسیب ذهنی می‌شود و تمام آنچه درباره آن فناوری می‌دانسته، فراموش کرده است.

رمان «حصار» بنا بر اعلام ناشر در زمینه معرفی فناوری‌های جدید، قدمی رو به جلو است و اتفاقات ریز و درشتی که حول محور این‌فناوری‌ها رخ می‌دهد، یکی از نکات اساسی این‌اثر به شمار می‌رود. از این جهت، نگاه نویسنده را در این‌رمان می‌توان واجد نوعی نقد دینی به فناوری دانست. مخاطب با خواندن رمان حصار، درمی‌یابد انسان هر اندازه قدرتمند باشد و چیرگی بیشتری بر طبیعت داشته باشد، باز هم خارج از قدرت و توحید در ربوبیت پروردگارش نیست و او با اشاره‌ای، انسان سرمست قدرت را مقهور خودش می‌کند.

این‌کتاب در جنبه‌های گرافیکی خو نیز سعی کرده از کلیشه‌های روزمره و تقلیدهای دست‌چندم غربی رها شود و اثری باشد که در عین‌جذابیت، عناصر گرافیکی کتاب ایرانی را نیز نمایان کند.

این‌کتاب با ۳۹۸ صفحه و قیمت ۴۵ هزار تومان منتشر شده است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا