ایران وب سازان
اسلامشهرتهرانفرهنگیگزارش

اولین نشست گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اسلامشهر برگزار شد

به گزارش همسو نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی امام‌جمعه شهرستان اسلامشهر در اولین نشست گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که صبح امروز با حضور مسعود مرسلپور فرماندار،ائمه جمعه واوان و چهاردانگه،سرهنگ مجید امیر عبدالهیان فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع) اسلامشهر، مدیران اداره ها و دستگاه‌های شهرستان در دفتر وی برگزار شد با تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به موضوع جلسه گفت: عدد 40 در اسلام و در روایات اهل‌بیت علیهم‌السلام هم مقدس است و هم دارای رموز فراوانی است. واژه اربعین هم در قرآن کریم چهار بار آورده شده است. پیامبر فرمودند هرکسی 40 حدیث مربوط به امور دینی حفظ کند پروردگار عالم این شخص را در روز قیامت به‌صورت فقیه محشور می‌کند.
وی با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: گرچه هرسال در بهمن‌ماه دهه پیروی انقلاب اسلامی ملت بزرگ و شریف ما همیشه درصحنه بوده‌اند ولی دهه فجر امسال با سال‌های گذشته متفاوت است نظام در سن 40 سالگی است که در حال تکمیل است در روایات هم هر جا بحث اربعین است کمال و تکامل در آن وجود دارد.
وی تصریح کرد: در چنین موقعیتی برای جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مسئولین نظام و کسانی که به‌نظام علاقه دارند باید قدم‌های بزرگ و مثبتی بردارند. وظیفه همه است که دستاوردهای غیرقابل‌شمارش انقلاب و نظام را معرفی کنند تعداد قابل‌توجهی از ملت شریف ما در زمان امام و جنگ نبودند خیلی از جوانان امام را ندیدند و وضعیت رژیم سابق را ندیدند که درک کنند چه وضعیتی بوده است. ازاین‌جهت تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بر این است که یک سال استثنایی باشد و جشن‌ها و راهپیمایی‌ها مردمی برگزار شود.

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر در این نشست با اشاره به مفاد دیدار ترامپ با حکام عربستان سعودی و به توافق رسیدن درزمینهٔ برهم زدن وحدت و سیاه نمایی در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: وحدت و تحمل یکدیگر امروز حرف اول را می‌زند. ما در شرایطی هستیم که اگر از نفربه‌نفر خود مواظب نکنیم دشمن از آن سوءاستفاده لازم را می‌برد. هرکسی که بیانی دارد و بیان آن منعکس می‌شود طبیعتاً اگر متوجه نباشد استفاده یا سو استفاده لازم را دشمنان می‌برند.
مرسلپور با تأکید بر به نقش و حضور مردم در تمامی صحنه‌ها گفت: اگر انقلاب را بگوییم مردم با رهبری امام انقلاب کردند و اگر جنگ را بگوییم به‌فرمان و دستور حضرت امام مدیریت کردند و به پیروی رسیدند و امروز نیز با زعامت رهبر انقلاب در حال طی مسیر هستند.
وی با تأکید برداشتن نگاه نوکری و خدمت گذاری به مردم و توجه به قشر خاکستری جامعه گفت: این طیف خاکستری که مطرح می‌شود از کجا آمده است؟ شاید ما گاهی اوقات باعث شدیم طیف خاکستری به وجود بیاید. همه ما باید برای طیف خاکستری جذابیت ایجاد کنیم آن کسی که انقلابی است که انقلابی است. قشر خاکستری حتی اگر ما را تحویل نگرفت اما ما باید به سراغش برویم ما دیوار حائلی که گاهی اوقات احساس می‌کنیم با مردم داریم از بین ببریم ما گاهی اوقات علی‌رغم شعاری که می‌دهیم از مردم فاصله می‌گیریم.
فرماندار اسلامشهر خاطرنشان کرد: امسال با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و با توجه به مسائلی که دشمنان خارجی در پی آن هستند سال مهمی است همه ما وظیفه‌داریم همه باید جهادی باشند. همه ما با انقلاب آمده‌ایم و خدایی ناکرده اگر اتفاقی بیافتد باید برویم باید در جهت مسائل انقلاب جدی و مصممم باشیم.
وی خاطرنشان کرد: مشی فکری دولت‌ها مهم نیست باید دولت را کمک کرد که به مردم خدمت کنند مقام معظم رهبری همه دولت‌ها را پدرانه حمایت کردند ما اگر ولایت مدار هستیم و تابع ایشان هستیم باید حمایت کنیم.
این مسئول با تأکید بر حفظ وحدت گفت: در حال حاضر وحدت برای کشور از آب خوردن واجب‌تر است. هرکسی که مدیر دستگاه اجرایی باشد و فکر می‌کند که در 40 سالگی انقلاب نمی‌تواند خدمت کند ما شخص دیگری را جایگزین می‌کنیم هر مدیری در اسلامشهر موظف است برنامه‌ی 40 ساله انقلاب در اسلامشهر را به تصویر بکشد.
وی با اشاره به حساسیت شرایط کنونی کشور گفت: زمان خطیری است و باید برخی از موضوعات شخصی و فردی و گروهی را در این شرایط کنار بگذاریم تا به فرموده حضرت آقا از این پیچ تاریخی عبور کنیم.
انتهای پیام
حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا