ایران وب سازان
شهریمنتخب سردبیر

ایران جزو ٥ کشور آخر در زمینه بهره‌وری است


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، حامد مظاهریان، در اولین همایش بهره‌وری در مدیریت شهری با بیان اینکه ایران از نظر بهره‌وری وضعیت مناسبی در جهان ندارد، اظهار کرد: دلیل این رخداد، اتکا به بودجه نفتی است که سبب شده تا بسیاری از کاستی‌های مدیران پوشانده شود.  

وی به تازه‌ترین رتبه‌بندی کشورها در زمینه بهره‌وری که یک موسسه آسیایی انجام داده اشاره کرد و گفت: در این رتبه‌بندی ایران جزو پنج کشور آخر در زمینه بهره‌وری قرار دارد. همین موضوع این انگیزه را می‌دهد که چگونه و در چه جهتی باید حرکت کنیم.  

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، افزایش بهره‌وری یکی از بهترین راهکارها در شرایط محدودیت منابع مالی عنوان کرد که رشد اقتصادی را هم به همراه خواهد داشت.  

مظاهریان اظهار کرد: در ۲ سالی که از عمر مدیریت شهری باقی مانده است تفاهم خوبی میان شهرداری و شورای شهر برای اینکه چگونه و در چه راهی حرکت کنیم وجود دارد. باید حرکت در جهتی باشد که منافع مردم را پوشش دهد اما در شرایط که منابع مالی محدود است، باید بر فعالیت‌هایی تمرکز کنیم که به طور مستقیم با مردم در ارتباط است.  

معاون شهردار تهران با بیان اینکه مدیران شهری همیشه علاقه‌مند به اجرای پروژه‌های بزرگ برای شهر بودند، گفت: باید این نگاه را تغییر دهیم و با مردم و برای مردم کار کنیم و پروژهایی در مقیاس محله‌ای تعریف کنیم.  مردم باید درباره ‌پروژه‌ها نظر دهند، اینکه ما چکمه‌پوش وارد عمل شویم و بگوییم چه چیزی برای مردم خوب است باید کنار گذاشته شود و با خواست و نظر مردم حرکت کنیم.  

مظاهریان این را هم گفت که مدیرانی هستیم که برای مردم تصمیم می‌گیریم، در حالی که باید به مردم برگردیم.

معاون شهردار تهران ‌یکی‌از شروط موفقیت در توسعه محلات را مشارکت مردم در پروژه‌ها دانست و گفت: این مشارکت طرق مختلفی دارد اینکه یک شهروند عوارض پسماند ونوسازی را به موقع پرداخت کند حدود ۳۰ درصد به شهرداری کمک می‌کند؛ زیرا با تورم موجود پرداخت عوارض معوق در سال‌های بعد ارزش کمتری دارد.

مظاهریان به نقش نیروی انسانی در بهره‌وری هم اشاره کرد و توضیح داد: اگرچه نیروی انسانی متورمی در اکثر بخش‌های اداری کشور وجود دارد اما باید قدردانشان باشیم و آنان را توانمند کنیم و در تصمیم‌های در حوزه خودشان مشارکتشان دهیم. این امر می‌تواند نیروها مولد کند و در نهایت به افزایش بهره‌وری منتج شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا