باران و برف در جاده‌های ۱۰ استان/ ترافیک پرحجم در بازگشت از چالوس و هراز

باران و برف در جاده‌های ۱۰ استان/ ترافیک پرحجم در بازگشت از چالوس و هرازسرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تردد در جاده‌های کشور گفت:‌ در حال حاضر و برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور ترافیک در آزادراه پردیس – تهران در محدوده جاجرود نیمه سنگین است. همچنین وضعیت مشابه در مسیر شمال به جنوب محور چالوس و مسیر شمال به جنوب محور هراز در محدوده بایجان گزارش شده است.

وی ادامه داد:‌ در آزادراه کرج – قزوین محدوده مهرویلا و آزادراه قزوین – کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا ساسانی و محدوده‌های گلشهر و پل فردیس نیز ترافیک پرحجم و در مقاطعی نیمه سنگین گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت:‌ در حال حاضر بارش برف در برخی از محورهای استان چهارمحال و بختیاری گزارش شده است. همچنین در برخی از محورهای استان‌های اصفهان، البرز، تهران، خوزستان، قزوین، مرکزی، همدان، مازندران و کهگیلویه و بویراحمد نیز بارش باران گزارش شده است. در این شرایط لازم است رانندگان با دقت بیشتری رانندگی کرده و فاصله طولی مناسب با خودروی مقابل را رعایت کنند.

شیرانی درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می‌شود. محور  ریگان – ایرانشهر نیز تا اطلاع بعدی مسدود است. همچنین محورهای غیر شریانی خوانسار – بوئین، کوهرنگ – مسجد سلیمان (گردنه های چری، تاراز و شاه منصوری)، لاسم – ارجمند، وازک – بلده، سروآباد – پاوه، سی سخت – پادنا، محور جدید هشتگرد – طالقان، گنجنامه – تویسرکان و پونل – خلخال هم تا اطلاع ثانوی مسدود است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا