سیاسی

بازار بیشترین ارتباط را با دولت شهید رییسی داشت

بازار بیشترین ارتباط را با دولت شهید رییسی داشتبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در بازار بزرگ تهران، گفت: مقام معظم رهبری صاحب عزای واقعی شهدای خدمت هستند. بازار هم امروز عزادار است، چون یک حامی ارزشمند را از دست داد. بازاری که در طول دوران ریاست جمهوری آیت الله رییسی بیشترین ارتباط را با دولت داشت. ارتباط عمیق دولت و بازار به گونه‌ای بود که آیت الله رییسی بعد از هر سفر با بزرگان بازار، نشست می‌گذاشت تا بین تجار داخلی و خارجی ارتباط برقرار شود. ایشان بر حضور فعال بازار در مسائل مختلف کشور تاکید داشت.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: تفاوت تمدن اسلامی با سایر تمدن‌ها در پیوند اسلام و بازار و بازاریان است. در تمدن اسلامی تربیت انسان‌ها در قلب بازار انجام می‌شود. آیات عظام خوانساری، قزوینی و شاه آبادی در بازار بزرگ تهران انسان‌های مؤمن، متدین و فعال را تربیت کردند و شهید عراقی، امانی، لاجوردی و ۲۵۰۰ شهید بازار نمونه آنها هستند.

آیت الله قمی بیان کرد: امتحان الهی ابزارهای مختلفی از جمله مال، شهرت، شهوت، قحطی، زن و بچه، ثروت، تنبلی و خوش‌گذرانی دارد. هر قدر ارزش و مقام انسان بالاتر باشد امتحاناتش حساس‌تر و سخت‌تر می‌شود. بزرگترین امتحانات از پیامبران الهی گرفته شد، به خصوص مجموعه امتحاناتی که از حضرت ابراهیم گرفته شد.

وی خاطر نشان کرد: شهدای خدمت افرادی بودند که تولد مجدد پیدا کرده بودند. آنان به خدا، مرگ و قیامت باور داشتند و می‌دانستند حضورشان در این دنیای فانی خیلی کم خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تجلیل از شهدای خدمت تجلیل از همه شهدای خدمتگزار ایران است و این مراسم‌ها را تا چهلم این عزیزان ادامه دهید.

آیت الله قمی خطاب به مردم تاکید کرد: برای تداوم راه شهدای خدمت پای صندوق‌های رأی انتخاب رئیس جمهور حضور یابید و به کاندیداهایی رأی دهید که در مسیر مقام معظم رهبری باشند و راه شهید بهشتی، رجایی، بهشتی، رییسی و سلیمانی را ادامه می‌دهند. همان مرامی را که شهید بهشتی وقتی به ایشان تهمت می‌زدند، داشتند آقای رییسی و همکارانشان نیز داشتند.

وی خطاب به مقامات آینده دولت و مجلس توصیه کرد: به هر میزان که به مردم خدمت می‌کنید به اسلام و ارزش‌ها خدمت می‌کنید و عزت و شرافت دنیا و آخرت خود را تضمین خواهید کرد. خدا و فاطمه زهرا (س) به ملت ایران نظر دارند.

آیت الله قمی یادآور شد: خط بربریت، توحش، آدم کشی، کودک کشی و نسل کشی در غزه در برابر خط مقاومت مردم فلسطین قرار دارد. مردم و کودکان قحطی می‌کشند و شهید می‌شوند اما حاضر به ترک شمال غزه نیستند. آنان کشته می‌شوند اما حاضر به لکه‌دار شدن شرافتشان نمی‌شوند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری د رادامه با ابراز تأسف، ادامه داد: در مقابل آنان متأسفانه برخی از سران کشورهای اسلامی سوخت هواپیما و سایر نیازهای رژیم صهیونیستی را تأمین می‌کنند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا