ایران وب سازان
اقتصادی

بازار بی‌سر و سامان خودرو/چگونه بی‌مشتری‌ها، خاطرخواه پیدا کردند؟

به گزارش خبر گزاری هم سو یوز بازار خودرو این روزها آشفته‌تر از هر زمان دیگری است. نرخ ای  سامان یافته در این بازار وجود نه دارد و هیجان و البته دلالان بازار را به دست گرفته و هر نرخ ای را که به خواهند برای یک خودرو تعیین می‌کنند، فارغ از اینکه آیا بازار کشش دارد یا خیر و آیا این خودرو با تمام ای خصوصیت های  که دارد، ارزش پرداخت این مبلغ را دارد یا نه. مدت ها است در این بازار، قیمت بی‌ضابطه بالا می‌رود و  اتمام‌ عیار از بی‌تدبیری در صنعت ای به نمایش گذاشته شده که در آن، مردم ناچارند خودروهایی با قیمت های نجوم ی و تا دو و نیم برابر نرخ کارخانه خریداری کنند.
مروری بر قیمت‌ انواع خودرو در بازار این آشفته گی را به خوب ای نشان می‌دهد، به خصوص در مورد خودروهایی که مطابق با برنامه‌ریزی دولت باید پایان امسال از رده خارج می‌شدند و شاید بسیاری از آن ها، استانداردهای جدید کیفیت خودرو را هم پاس نمیکردند  ان چنان در بازار خواهان پیدا کرده‌اند که حاشیه بازار آنها سود دوبرابری را برای معامله‌کنندگان رقم می‌زند. هیچ نظارت ای هم بر بازار وجود نه دارد و سایت‌های خرید و فروش خودرو ،به بازارسازهایی تبدیل شده‌اند که نرخ تعیین می‌کنند و قیمت را بالا و پایین می‌برند.
گشت و گذاری در هم این سایت‌های معامله خودرو به خوب ای نشان از حاشیه بازار بی‌ضابطه‌ای دارد که نقش‌آفرینی دلالان در آن پررنگ شده است و البته کم کم بسیاری از افراد را به خرید و فروش در آن ترغیب کرده است، چراکه احساس می‌کنند سود بالایی دارد و می‌توانند از این آشفته بازار سود خوبی را به دست آورند. هیچ نهادی از دستگاه های دولتی بر بازار خودرو نظارت ندارد و از حقوق مصرف‌کنندگان در بازار دفاع نمی‌کند. سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اکنون نقش جدی در این بازار ندارد و حداقل مشخص نیست که سیاست نظارت ای این سازمان بر بازار خودرو چیست.
شورای رقابت برود، وضعیت قیمت خودرو چه می‌شود؟
حال هم که دوباره خبرهای حکایت از این دارد که شورای رقابت از عرصه قیمت‌گذاری خودرو خارج شده و از این پس قرار است که فقط ضابطه قیمت ای خودرو را اعلام کند، این هم ا ن چیزی است که مدت ها خودروسازان دنبال آن بودند تا کار قیمت‌گذاری از دست شورای رقابت خارج شود؛ البته آن ها در یک پله بالاتر هم خواستار آزادسازی قیمت خودرو شده بودند تا بتوانند خود بر اساس عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کنند؛ اما اکنون اعضای شورای رقابت از سپردن قیمت‌گذاری به سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار خبر داده اند.
محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت در این رابطه گفت: از این پس شورای رقابت، فقط چارچوب قیمت‌گذاری خودروهای داخل ای و خودروهای مصداق تسلط و انحصار در بازار را مشخص و به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌کند، اما میزان افزایش و قیمت‌ نهایی هر خودرو با مجوز این ستاد و در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین و به‌ خودروسازان ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: تاکنون شورای رقابت بر مبنای اینکه چه خودروهایی دارای قیمت‌های مسلط، وضعیت تهاجم ای و بازار انحصاری هستند، برخی محصول ها  زیر ۴۵میلیون تومان دو خودروساز بزرگ را که در بازار رقیب نه دارند، مشمول قیمت‌گذاری کرده بود. سهم این خودروها از بازار داخل ای بیش از ۸۵ درصد بود و به طور کامل  وضعیت مسلط ای در بازار داشتند؛ اما افزایش قیمت، بسیاری از خودروها را از فهرست قیمت‌گذاری شورا حذف کرده است، بر این اساس با اعلام نرخ تورم بخش ای و نرخ پایه ارز و میزان ارزبری خودروهای تولید داخل توسط بانک مرکزی، شورای رقابت با سرعت دامنه تغییر قیمت‌ها و خودروهایی را که مصداق وضعیت مسلط در بازار هستند، به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌کند و این ستاد درصورت ای که افزایش قیمت این خودروها را لازم به داند، مجوز افزایش قیمت را به سازمان حمایت می‌دهد؛ اما عدد میزان افزایش قیمت محصول  های خودرو سازان در سازمان حمایت تعیین می‌شود.
مصرف‌کنندگان واقع ای خودرو معتقدند در این آشفته بازار خودرو هیچ حمایت ای از آنها نمی‌شود و اگر نیاز مصرف ای داشته باشند، به راحتی نمی‌توانند به نماینده گی خودروسازان و یا بازار مراجعه کرده و خودروی مورد نظر خود را خریداری نمایند؛ این در حالی است که حتی برخی نمایندگی های خودروسازان و واردکنندگان خودرو نیز عامل ای برای دامن زدن به حاشیه بازار و رشد نجوم ای قیمت شده‌اند. این آشفته بازار که برخی ردپای خود خودروسازان را هم در آن انکار نمی‌کنند، سبب شده تا اقبال نسبت به خرید برخی خودروها بالا به رود و خودرو بسیار بالاتر از ارزش ذاتی که دارد، در بازار معامله شده و به دست مصرف‌کنندگان به رسد.
التهاب قیمت ای که دلالان به لطف    اقدام   های  خودرو سازان و البته با عطش بالای سودجویی خودشان و به پشتوانه هجوم  غیر منطق ای مردم به بازار ایجاد کرده اند، معامله ها را کند کرده اما هنوز هستند خریداران ای که با نگران ای  از افزایش بیشتر قیمت، رقم های نجوم ای را برای خرید خودروها پرداخت می کنند.
از سوی دیگر، خودروسازان اکنون درخواست های افزایش قیمت را به بهانه بالا رفتن نرخ دلار به شورای رقابت و وزارت صنعت برده‌اند؛ در حالی که تا پیش از این، هر زمان که صحبت از داخلی‌سازی در صنعت خودرو به میان می‌آمد مدعی بودند که بسیاری از خودروها درصد بالایی از داخل ای سازی را دارد.
خریداران از آشفته بازار صنعت خودرو می‌گویند
یکی از خریداران گفت: برای خرید خودرو به منظور مصارف شخص ای نه معامله به منظور کسب سود به نماینده گی خودروسازان مراجعه کرده ام، در ابتدا عنوان شد که تن ها فروش به صورت ثبت نام ای صورت می‌گیرد، اما وقتی اصرار من برای خرید خودرو را مشاهده کردند، شماره تلفن رد و بدل شد تا در نهایت به توان در روزهای بعد و اگر فرصت ای برای فروش خودرو از سوی خریداران قبل ای یا انصراف پیش آمد، مطلع شوم. اما در کمال تعجب یکی از کارمندان نماینده گی به من گفت می تواند خودروی درخواستی ام را با چند میلیون توما ن اختلاف نسبت به کارخانه برای من تهیه کند.
وی افزود: نمایندگی‌های خودروسازان اکنون با قیمت های نجوم ای خرید و فروش خودرو می‌کنند و از فرصت ای که پیش از افزایش قیمت برایشان پیش آمده بود تا از کارخانه خودرو بخرند  و نگه داری کنند ، استفاده کرده و خودروهای خریداری شده را با قیمت بازار آزاد و حاشیه ای به مردم می فروشند.
محسنی، یکی دیگر از خریداران خودرو   گفت: قصد داشتم خودروی مدل پایین ام را تبدیل به احسن کنم و دو ماه قبل آن را فروختم تا در طرح های پیش فروش ثبت نام کنم اما موفق به ثبت نام نشدم و در بازار هم، قیمت ها چنان نجوم ای و غیرقابل باور است که هر کسی توان خرید از آن را نه دارد.
او ادامه داد: به نظر می رسد دولت و خودروسازان و دستگاه های ناظر هم چاره ای برای این شرایط نه دارند. تن ها کاری که می تواند باعث کاهش قیمت شود، نه خریدن مردم است.
محسنی گفت: مردم و خریداران مصرف ای باید یک مدت از خرید خودداری کنند. البته در واقع  هم این طور هم شده چون یک خریدار عادی و مصرف   ای به هیچ عنوان  برای یک خودروی ۶۰ میلیونی، ۱۳۵ میلیون تومان پول به دهد.
علی رستمی خریدار دیگری است که می گوید نه خریدن مردم هیچ دردی را دوا نکرده و نمی کند. او  گفت: من سه ما در این بازار دست دست کردم تا شاید قیمت پایین بی ا ید اما قیمت ها بالاتر رفت . به هم این خاطر دیگر توان خرید خودروی صفر نه دارم و دنبال خودروی کارکرده هستم.
او ادامه داد: نه خریدن مردم وقتی اثر دارد که دولت و خودروسازان هم قصد و نیت شان، کنترل قیمت و مهار بازار دلال ای باشد. اما الان می بینیم که خودروسازان خودشان  به صورت علنی   عنوان می کنند دنبال بالابردن قیمت هستند و دولت هم به انها چراغ سبز نشان داده است. پس گران ای فعل ای خودرو فقط زیر سر دلال ها نیست.
رستمی گفت: همه در اقتصاد ایران حامی دارند، به جز مصرف کنندگان. سازمان ای هم که اسمش را گذاشته اند سازمان حمایت مصرف کنندگان، خودش نیاز به حمایت دارد و توان حمایت از مردم را ندارد وگرنه بازار خودرو اینگونه یله و رها نبود و دلال ها اینگونه گوش مردم را نمی بریدند.
حاشیه‌های عجیب و غریب قیمتی برای برخی خودروها
گشتی در بازار خودرو حکایت از قیمت های نجومی و عجیب و غریب برخی خودروها دارد. هم اکنون قیمت پراید ۱۳۱ در کارخانه ۲۲ میلیون و ۷۰۹ هزار تومان و در بازار آزاد ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، همچنین هر پراید ۱۱۱ نیز در کارخانه ۲۲ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان و در بازار آزاد ۳۷ میلیون تومان است.
هر دناپلاس در نمایندگی ۵۳ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۰۲ هزار تومان، پژو پارس در کارخانه ۴۰ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان و در بازار آزاد ۶۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در کارخانه ۴۱ میلیون و ۹۴۲ هزار تومان و در بازار آزاد ۷۲.۵ میلیون تومان است.
هر پژو ۲۰۶ وی۸ در کارخانه ۴۲ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان و در بازار آزاد ۷۲ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس در کارخانه ۴۲ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان و در بازار آزاد ۷۸ میلیون تومان، سمند ال ایکس در کارخانه ۳۲ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان و در بازار آزاد ۵۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده ای در کارخانه ۴۷ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان و در بازار آزاد ۹۱ میلیون تومان است.
هر پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵۴ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان و در بازار ۱۱۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو در کارخانه ۳۶ میلیون و ۲۸۶ هزار تومان و در بازار آزاد ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، هایما در کارخانه ۱۰۴ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و در بازار آزاد ۲۰۲ میلیون تومان، چانگان در کارخانه ۷۴ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۳۸ میلیون تومان است.
هر اچ سی کراس در کارخانه ۵۰ میلیون تومان و در بازار آزاد ۸۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس در کارخانه ۳۲ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان و در بازار ۵۵ میلیون تومان، پارس تندر در کارخانه ۴۸ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان و در بازار آزاد ۸۷ میلیون تومان، تیبا صندوقدار در کارخانه ۲۷ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
هر پژو ۲۰۰۸ در کارخانه ۱۱۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان و در بازار آزاد ۲۴۷ میلیون تومان، جک اس فایو اتومات در کارخانه ۱۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در کارخانه ۲۰۲ میلیون تومان، سمند ای اف سون در کارخانه ۳۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۵۹ میلیون تومان و هر خودروی دنا در کارخانه ۴۶ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان و در بازار آزاد ۷۸ میلیون تومان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا